Karo

"Mistrz” to sensacyjna powieść, pełna erotyzmu i namiętnych scen, nie przekraczających jednak granic dobrego smaku. Jest w niej wszystko, czego szukają miłośnicy gatunku: zbrodnia, tajemnica, intensywne relacje między bohaterami i bardzo gorąca atmosfera.

źródło opisu: www.literia.pl

źródło okładki: www.literia.pl

emindflow | 2013-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2013

Nikt mnie nie zmuszał, a nawet nie zachęcał do przeczytania tej książki. Zaintrygowały mnie bardzo wysokie oceny i wręcz entuzjastyczne opinie na tym forum. Tymczasem... Przyznam, że nie pamiętam, czy kiedykolwiek zetknąłem się z tak ogromną dawką naiwności, infantylizmu, braku realizmu i logiki. Jeśli ktoś lubi książki pisane w stylu "Jak mały Jaś wyobraża sobie mafię, seks..." to jest to pozycja właśnie dla niego. Przez litość nie przytoczę cytatów obrażających inteligencję średnio rozgarniętego gimnazjalisty. Żenada i grafomania !

miki24gr | 2013-03-02
Przeczytana: 01 marca 2013

Ni pies to, ni wydra...
Jak na powieść obyczajową- za mocne i krwiste (trzy razy rozbryzgujące się strzępy mózgu i tkanek)...
Jak na powieść sensacyjną- za słabe-sztampa i banał...
Jak na dobry erotyk- za nudne i przesłodzone...
Jak na romans- bajka o Kopciuszku bardziej trafia do przekonania...
Nie znałam do tej pory tej pisarki i być może- zaczęłam od niewłaściwej książki. Jednak zaskoczyła mnie tak wielka ilość dobrych recenzji w porównaniu z tym, co spotkałam na stronach książki...
Jedyna zaleta- czyta się ją naprawdę szybko, płynnie i bezrefleksyjnie. Dobry warsztat. Prosta fabuła. Piękne widoki.

emi | 2013-03-16
Przeczytana: 15 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jestem kobietą. Wizja porwania przez przystojnego i kulturalnego porywacza wydaje się być ciekawą, choć wcale nie pociągającą. Niemniej jednak tematyka książki zainteresowała mnie. Zacznijmy może od początku.

"Najnowsza powieść Katarzyny Michalak, bestsellerowej autorki Poczekajki, Roku w Poziomce oraz Sklepiku z Niespodzianką. To pierwsza część „Serii z tulipanem”, otwierająca cykl: POLSKIE AUTORKI – ZMYSŁOWO I EROTYCZNIE.

„Mistrz” to sensacyjna powieść, pełna erotyzmu i namiętnych scen, nie przekraczających jednak granic dobrego smaku. Jest w niej wszystko, czego szukają miłośnicy gatunku: zbrodnia, tajemnica, intensywne relacje między bohaterami i bardzo gorąca atmosfera"

Szczerze? O Katarzynie Michalak słyszę po raz pierwszy. Przejrzałam sobie jej bloga i upewniłam się w przekonaniu, że nic mnie z nią wcześniej nie łączyło, choć z nowościami wydawniczymi jestem, można powiedzieć, na bieżąco. Nie wiem, co to za bestsellery, ale na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie...

hunter | 2013-03-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 20 lutego 2013

Zachęcony świetnymi recenzjami (ooooh, aaaaaah, wspaniała), niebotyczną wprost oceną tutaj - zwłaszcza przed premierą (dziewięć z kawałkiem), postanowiłem że TO koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli to - jak sugerują wszyscy wokół - arcydzieło, i jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek zostały napisane - grzechem byłoby postąpić inaczej.
Ponadto, jako że to: "sensacyjna powieść, pełna erotyzmu i namiętnych scen". Wooooow - coś dla mnie pomyślałem i czym prędzej zabrałem się za lekturę.

Zacząłem więc czytać i...
To może najpierw podejdźmy do sprawy chłodno-technicznie.

Może zacznijmy od języka.
Najbardziej drażniąca mnie rzeczą było namiętnie używane przez autorkę słowo "płeć". Cóż - słowo jak słowo powiecie. Owszem, z tym że autorka próbuje na siłę nadać mu nowe, dziwne znacznie. Po cóż - nie wiem. Mając do dyspozycji dziesiątki (a może i setki?) określeń, autorka cały czas na wciska swoje własne, wymyślone - "płeć". A mowa o... kobiecym łonie. Może ja jakiś nieuk jestem,...

SeVIIen | 2017-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

„Jeden dzień może zmienić wszystko, ale czasem jedna noc zmienia jeszcze więcej.”

Sonia przez przypadek zostaje wciągnięta w mafijne porachunki, a na dodatek zakochuje się w swoim porywaczu… Nie mam siły! Totalnie nie mam siły pisać, o czym jest ta książka. Bo tak na dobrą sprawę – zupełnie nie wiem, jak mam ją zaklasyfikować. Jako powieść sensacyjną? Nie nadaje się. Jako powieść erotyczną? Także się nie nadaje. Dla mnie to bezsensowne skrzyżowanie harlequina i telenoweli południowoamerykańskiej.

Nie mam pojęcia, skąd tak wysokie oceny, naprawdę nie mam pojęcia… Byłam pewna, że w życiu nie przeczytam książki bardziej żenującej od „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Byłam pewna – do dziś. Do chwili, w której skończyłam czytanie i odetchnęłam z ulgą, że to już koniec. Dotrwałam do ostatniej strony, podjęłam to wyzwanie. Czy nauczyło mnie ono czegoś? Tak! Trzymać się od książek Katarzyny Michalak z daleka! Choć tyle dobrego o niej czytałam, to jednak nie dołączy ona do grona lubianych...

Gosia | 2013-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 października 2013

Książka jest naprawdę świetna. Autorka zaskoczyła mnie tym razem zupełnie. Po raczej kiepskich książkach "Zmyślona" i "Zachcianek" przeczytałam napisaną w zupełnie innym, poważnym stylu "Bezdomną". A tym razem P. Michalak odsłoniła zupełnie inne oblicze. Mam wrażenie, że autorka rozwija się i to bardzo cieszy, bo miałam już dość tych infantylnych powiastek w stylu nastolatki. Tutaj mamy sprawnie rozpisaną intrygę, seks, przemoc, narkotyki, miłość, zazdrość i śmierć, a całość tak napisana, że przez chwilę nie można się nudzić. Naprawdę polecam, a wielbicielkom autorki tym bardziej.

sola255 | 2016-02-25
Na półkach: Przeczytane, Romanse

Nie potrafię do końca powiedzieć dlaczego jedna książka podoba mi się bardziej inna mniej.
Chyba tak naprawdę , jest to wypadkowa wielu odczuć danej chwili i tego "czegoś" indywidualnego dla mnie, czego szukam w kolejnej historii oraz zaspokojenia moich oczekiwań.
Tak zdarzyło się pewnie i w tym przypadku .
Nie mogę napisać ,że książka jest z gruntu zła . Bo taka nie jest (czytałam gorsze).
Tu raczej zadziałał efekt nie spełnienia moich oczekiwań .
Samo wprowadzenie do tematu zaciekawiło mnie , bardzo dobry materiał na ciekawą powieść .
Jednak im dalej , tym zaczynałam być bardziej rozczarowana . Sposób pisania, prowadzenia akcji, jak ktoś w recenzjach zauważył stawał się coraz bardziej infantylny , a sama książka banalna, czarno biała.
Para głównych bohaterów trochę z dysneyowskiego świata baśni.
Postacie drugoplanowe - Andżelika , nadająca się na pacjentkę terapii uzależnień od seksu i Vincent "Piotruś Pan" zazdrosny, chciwy młodszy braciszek.
Czułam ,że autorka chciała...

Najpierw przeczytałam "Zemstę" czyli druga część. Chciałam się dowiedzieć jak ta cała historia się zaczęła, więc przeczytałam "Mistrza". I chyba niepotrzebnie bo tylko zepsułam sobie cały odbiór tego cyklu.
O ile "Zemsta" bardzo mi się podobała ze względu na wątek sensacyjny, to "Mistrz" niestety tego wątku ma bardzo mało. To typowy erotyk ,do tego w bardzo złym guście. Tu króluje prawie na każdym kroku seks pełen wulgarności i przemocy a reszta to tylko tło łóżkowych wyczynów Viniego i Andżeliki.
Od razu autorka zastosowała podział na tych dobrych, czyli Raula i Sonie i tych złych czyli Viniego i Andżelikę.
Wątek sensacyjny owiany jest mgłą tajemnicy, bo ma dojść do przechwycenia cennego ładunku nowego narkotyku pod nazwą "Złoty pył"w który to interes zaangażowane są gangi narkotykowe z Boliwii i Rosji a Raul, tajny agent działający pod przykrywką gangstera ma im w tym przeszkodzić.
Gdyby wyciąć, albo tylko skrócić wątki erotyczne ciekawej lektury zostałoby bardzo mało. A szkoda,...

Wrrre | 2013-05-20

Mistrz (żenady)

Gdzieś przeczytałam, że "Mistrz" jest najlepszą jak dotąd książką Pani Katarzyny Michalak. Jeśli coś podobnego przeczytaliście i zamierzacie zaopatrzyć się w to cudo radzę Wam: zwolnijcie, usiądźcie, wstańcie albo zróbcie kilka przysiadów i powiedzcie sobie "nie". Jeżeli to nie pomoże, ostrzegę po raz przedostatni: czytacie na własną odpowiedzialność, przeczytanie Mistrza grozi śmiercią szarych komórek i martwicą mózgu.

Na okładce czytamy: "To sensacyjna powieść tylko dla dorosłych, pełna erotyzmu, namiętnych scen, nie przekraczających jednak granic dobrego smaku. Jest w niej wszystko, czego szukają miłośnicy gatunku: zbrodnia, tajemnica, intensywne relacje między bohaterami i bardzo gorąca atmosfera."
Większego steku kłamstw dawno nie czytałam. Każde słowo, to kpina z naiwności potencjalnych kupców, którym ciężko przyszło połknięcie haczyka ale jednak przynętę złapali. Tak naprawdę pod fasadą zachwytu, powinniście dostrzec prawdziwe przesłanie:

"To rzekomo...

Agnieszka | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Dziś zapraszam na recenzję książki Katarzyny Michalak "Mistrz".Książkę czytałam już po raz drugi. Tym razem dostarczyła mi ona jeszcze więcej wrażeń,emocji,a także nie ukrywam swego rodzaju zmysłowych uniesień.Jest to książka podczas czytania której przyspiesza bicie serca,a na ciele czuć przyjemne dreszcze.
Historia,którą kreuje autorka jest inna niż wszystkie,które wyszły z pod jej pióra,a które do tej pory miałam okazję i przyjemność przeczytać.Na kartach tej powieści Pani Kasia łączy losy pięknej,bezbronnej i i niewinnej kobiety z człowiekiem bezwzględnym w świecie przestępczości.
Pewnego dnia Sonia staje się światkiem zabójstwa kuriera narkotykowego przez co zostaje wplątana w sytuację nie do pozazdroszczenia.Staje się więźniem w posiadłości przystojnego,charyzmatycznego,aczkolwiek niebezpiecznego Raula.Dziewczyna trafia do pięknej rezydencji na Cyprze,który jest niczym raj na ziemi.Jak tu się jednak cieszyć skoro Twojemu życiu zagraża niebezpieczeństwo.Nasza bohaterka wie,że...