Nigdy nie wracaj

Cykl: Jack Reacher (tom 18) | Seria: Jack Reacher - Ponad prawem
Wydawnictwo: Albatros
Never Go Back
Zombek

Jeśli kiedykolwiek Jack Reacher miał coś, co przypominało dom, to właśnie przed tym stoi. Po długiej drodze dotarł do siedziby 110. jednostki żandarmerii wojskowej, gdzie kiedyś służył. Przyjechał zobaczyć się z major Susan Turner, okazuje się jednak, że kobieta zniknęła, a na jej miejscu siedzi urodzony biurokrata - podpułkownik Morgan. Właśnie przed takimi ludźmi Reacher uciekał, odchodząc...

Przyjechał zobaczyć się z major Susan Turner, okazuje się jednak, że kobieta zniknęła, a na jej miejscu siedzi urodzony biurokrata - podpułkownik Morgan. Właśnie przed takimi ludźmi Reacher uciekał, odchodząc z armii.

Morgan ma dla niego trzy wiadomości. Jedną gorszą od drugiej. Po pierwsze, właśnie został przywrócony do służby czynnej. Po drugie, czeka go proces o zabójstwo. Po trzecie, wniesiono przeciwko niemu pozew o ustalenie ojcostwa.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

koemata | 2019-06-11
Na półkach: Przeczytane, Audio, 2019
Przeczytana: 11 czerwca 2019

koronkowa wielopiętrowa akcja pełna zwrotów - jak ktoś lubi

Magdalena | 2019-05-19
Przeczytana: 12 maja 2019

Wielbicielom Jacka Reachera nie trzeba polecać tej książki, kolejna świetnie napisana książka.

marek52k | 2019-03-22
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Tematem jest śledztwo przeciwko wysokim oficerom armii, którym wydaje się, że jak dobrze się zorganizują to proceder, jakim się zajmują jest nie do ruszenia, a oni sami są nietykalni. Nie mają pojęcia, że moment, gdy Reacher przyjeżdża do swojej dawnej 110 jednostki żandarmerii na spotkanie i nie zastaje major Turner w swoim gabinecie, to początek ich końca. I to bez wojskowego prokuratora i sądu. Uwolnienie Pani major z aresztu w Fort Dyer, to jedna z najlepszych akcji Reachera we wszystkich opowieściach autora. Niesamowicie szybkie tempo śledztwa i liczne niespodzianki sprawiają, że od książki nie można się oderwać.

Leonard0 | 2019-02-25

Książka, Książka i jeszcze raz Książka. Jeżeli ktoś ocenił tą część oglądając najpierw jak Tom Cruise (tak, bardzo podobny do głównego bohatera) poci próbując zagrać twardziela to wiele stracił. Tak właśnie zepsułem sobie Jednym strzałem- najpierw obejrzałem film a potem nijak nie mogłem się przełamać żeby sięgnąć po książkę i teraz bardzo tego żałuję.

Magdalena | 2018-08-31

To jedna z tych książek, które się czyta i odkłada na półkę, więcej do niej nie wracając. Można by to poczytać za wadę, ale te kilka godzin dostarczyło naprawdę wyśmienitej rozrywki, jednocześnie wyzwalając fale skrajnych emocji. Polecam wszystkim, którzy przy książce chcą się zrelaksować i nie zastanawiać się nad tym, co "autor miał na myśli".

Bożena | 2018-08-20
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Ta część przygód Jacka Reachera bardzo mi się podobała. Jakoś tutaj nie wystąpiły w nadmiarze cechy, które ja określam zwrotem "najmądrzejszy z całki wsi". Ba, momentami nawet przeciwnicy zdołają go przechytrzyć. Poza tym akcja wartka, bijatykami nie jesteśmy zbytnio epatowani, trochę może za mało spektakularne zakończenie, ale i tak uważam, ze to jedna z lepszych części.

trojkowicz | 2018-08-05

Rewelacyjna na wakacje.
Jeden z lepszych tomów serii.
Trzyma w napięciu, akcja toczy się błyskawicznie, dobrze się czyta.
Warto zabrać do plecaka/walizki.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2018-07-06
Na półkach: Przeczytane, 2018, Reacher
Przeczytana: 06 lipca 2018

No i wreszcie Reacher dotarł do Wirginii. Najśmieszniejsze, że dotarł tam dopiero wtedy, kiedy przestałam "celować" i sięgnęłam po któryś tom na chybił trafił.
No i oczywiście zaraz zaczęły się kłopoty. Źródło kłopotów mocno naciągane, zakończenie zbyt melodramatyczne (zwłaszcza w kwestii "tych złych"), ale czytało się jak zwykle świetnie :)
Fajnie czasem poczytać o bohaterze, który zawsze wygrywa i jeszcze złych wyprowadzi w pole.

Dariaczek | 2018-05-13
Przeczytana: 13 maja 2018

Być może jest to jedna z gorszych książek Lee Child. Nie polecam,książka jak dla mnie nudna i zbyt mocno przerysowana.

jatymyoni | 2018-02-15
Przeczytana: styczeń 2018

Książkę wysłuchałam niecały miesiąc temu, ale już nic nie pamiętam. Przeczytałam w notesie autora i tytuł i nie miałam żadnych nawet skojarzeń, oprócz tego, że jest to książka sensacyjna i dobrze się przy niej gotowało obiad.