Pomiędzy Kanaanem a Izraelem. Geneza Ludu Biblijnego z perspektywy archeologii

Wydawnictwo: Akademia Humanistyczna im. A. Gieysztora
historia
mosadi

System, według którego funkcjonowała większość państw Bliskiego Wschodu końca epoki brązu, był oparty na znacznej specjalizacji ekonomicznej. Umożliwiały ją powiązania międzynarodowe opierające się na ścisłej współpracy i pomocy. W systemie tym brakowało naturalnych proporcji pomiędzy potencjałem i populacją miasta, wsi. pasterstwa. Pojawiający się pod koniec późnego okresu epoki brązu kryzys międzynarodowy ujawnił, że takie rejony jak kraj Hetytów czy Lewant nie były ekonomicznie samowystarczalne. Fragment wstępu

źródło opisu: http://ksiegarnia.ah.edu.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.ah.edu.pl/