Zgłosuj na książki roku 2017
flora i fauna
Athoualia

W części ogólnej pracy podane są w przystępnej formie wiadomości i wskazówki dla zbieraczy ziół, dotyczące ich zbierania, suszenia i przechowywania, jak również podstawowe wiadomości botaniczne, dotyczące roślin zielarskich, oraz podstawowe wiadomości o składzie chemicznym ziół w zakresie potrzebnym zbieraczowi. W części szczegółowej są opisane najważniejsze rodzaje ziół podlegających zbiorowi do celów leczniczych i innych z podaniem ich wyglądu, występowania, składników i zastosowania. Pracę uzupełnia kilkadziesiąt barwnych ilustracji ziół.
Praca jest przeznaczona dla osób zajmujących się zbieraniem ziół dla przemysłu zielarskiego.

źródło opisu: Wydawnictwo Przemysłu Lekkiego i Spożywczego, 1956

źródło okładki: Autorskie