zdrowie, medycyna
Athoualia

Drugie wydanie podręcznika oddawane do rąk studentów farmacji ma nadal tytuł "Zarys farmakognozji" i stanowi pomoc dydaktyczną w zakresie farmakobotaniki [...]. Bilansuje najważniejsze dane odnoszące się do surowców zamieszczonych w farmakopei lub urzędowym spisie leków, lecz nie omawia wielu roślin i surowców bądź związków naturalnych stosowanych obecnie w terapii światowej i krajowej lub stanowiących potencjalne źródło nowych leków, czy modele przyszłych związków syntetycznych. W podręczniku znalazły się również najważniejsze surowce przyprawowe i użytkowe stanowiące przedmiot zainteresowań bromatologii.

źródło opisu: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1974

źródło okładki: Autorskie