Kampanie galijskie Juliana Apostaty. Argentoratum 357

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bitwa / Taktyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: INFORTeditions
978-83-89943-21-7
historia, julian apostata
historyczna

„Dzielił za życia ludzkość, po śmierci piszących i badaczy, na dwa przeciwne obozy, które zwalczały się z największą namiętnością, popierały i sławiły jego zamiary lub opierały im się stanowczo, staczały z sobą zapasy o jego sławę lub niesławę” napisał o nim Kazimierz Morawski. Postać Juliana Apostaty – bo o nim mowa – do dzisiaj wśród zarówno profesjonalistów jak i zwykłych czytelników wzbudza ogromną ciekawość i emocje. Militarno-polityczną sferę panowania Juliana Apostaty stara się, w możliwie jak najbardziej szczegółowy sposób, przybliżać niniejsze opracowanie. Oparte na bogatym materiale źródłowym oraz na licznych pracach zagranicznych i polskich, koncentruje się głównie na zagadnieniach kampanii galijskich Juliana Apostaty z lat 356–361, przedstawia jednak także szeroką panoramę dziejów Imperium Rzymskiego od śmierci Konstantyna Wielkiego do końca panowania Konstancjusza II.

źródło opisu: http://infort-sklep.pl/kampa.html

źródło okładki: http://infort-sklep.pl/kampa.html