Życie bez bólu kręgosłupa

Wydawnictwo: Edipresse Książki
zdrowie, medycyna
ZaZa

Reporterska opowieść o Bolesławie Paluchu, słynnym na całą Polskę lekarzu. Postaci barwnej i wyjątkowej. Stworzył oryginalny system terapii schorzeń kręgosłupa. Zdaniem pacjentów – cudotwórca. Leczył lekarzy, bonzów partyjnych, celebrytów i tysiące zwykłych śmiertelników. Poznajemy jego dzieciństwo, karierę, dom i wielu znanych pacjentów. Książka w przystępny sposób tłumaczy mechanizm...

Książka w przystępny sposób tłumaczy mechanizm powstawania
zespołów bólowych kręgosłupa. Dostajemy bezcenne rady, jak zachować zdrowy kręgosłup i jak sobie pomóc, gdy boli.

źródło opisu: http://hitsalonik.pl/produkt/zycie-bez-bolu-kregoslupa

źródło okładki: www.edipresse.pl

Katarzyna | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Tym razem, w moje ręce wpadła książka idealna dla lekarzy, pacjentów mających problemy z bólem kręgosłupa, ale także osób prowadzących gabinety masażu.

Bolesław Paluch jest dyplomowanym lekarzem. W swojej pracy, wykorzystuje własną metodę leczenia, której nauczył się od swojego ojca. Posiada ogromną wiedzę. Ma otwarty umysł i wyjątkową osobowość. Poza tym, to człowiek kontrowersyjny, oraz tajemniczy, bo o jego metodzie właściwie, nikt nic nie wie. Jego pasją jest czytanie, o czym świadczy ogromna biblioteka. To ponad 20 tysięcy woluminów, wiele białych kruków.

Paluch to specjalista terapii manualnej kręgosłupa. W młodości uczył się tego, co go naprawdę interesowało. Obecnie, takie praktyki mają swoich zwolenników i przeciwników. Czasami przecież medycyna jest bezsilna, ale pozostaje nadzieja…

Autorka publikacji Dorota Mirska – Królikowska, to dziennikarka specjalizująca się w tematach medycznych. Związana jest z magazynem o zdrowym stylu życia „Vita”, oraz dwutygodnikiem...

Basiątko | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016

WYBITNA BO O WYBITNYM CZŁOWIEKU OPOWIADA .DZIĘKUJĘ ŻE MOGŁAM BLIŻEJ POZNAĆ RODZINĘ DOKTORA PALUCHA,JEGO OSOBOWOŚĆ,INTELIGENCJĘ,POCZUCIE HUMORU,A PRZEDE WSZYSTKIM WIĘCEJ WIEM O WSPANIAŁEJ METODZIE LECZENIA.SAMA JESTEM PACJENTKĄ STANISŁAWA PALUCHA ,OBECNIE JESTEM PO 3 KURACJI A JUŻ NIE WYOBRAŻAM SOBIE ŻYCIA BEZ POMOCY DOKTORA .DZIŚ MÓWIMY O BOLESŁAWIE W CZASIE PRZESZŁYM BO ODSZEDŁ NA WIECZNY SPOCZYNEK W LIPCU.POZOSTANIE W SERCACH WSZYSTKICH PACJENTÓW,A JEGO METODA LECZENIA BĘDZIE KONTYNUOWANA PRZEZ NASTĘPNE POKOLENIA PALUCHÓW.DZIĘKUJEMY.SAMĄ KSIĄŻKĘ CZYTA SIĘ JEDNYM TCHEM,POLECAM GORĄCO.

Pawel12432 | 2017-01-16
Przeczytana: styczeń 2017

Zacna lektura dla lekarzy, którzy uważają terapię manualną za barbarzyństwa uznają ją za zwykłe łamanie kręgosłupa (niestety dalej tak jest). Polecam tę lekturę każdemu cierpiącemu na bóle kręgosłupa oraz lekarzy, fizjoterapeutów i masażystów zainteresowanych tematem terapii manualnej, jak i tych już pracujących tą metodą.

Anna K | 2018-01-22
Przeczytana: 2017 rok

Polacy coraz więcej czasu spędzają w pozycji siedzącej, głównie w czasie pracy przy komputerze. Ponad 90 procent z nich narzeka na problemy z kręgosłupem, w tym ból oraz uczucie odrętwienia. W wielu przypadkach potrzebna jest natychmiastowa pomoc, ale każdy z nas wie jak długie potrafią być kolejki do specjalisty. Dlatego każda możliwość poradzenia sobie z dolegliwościami kręgosłupa w domowym zaciszu jest na wagę złota. Przydatna może się okazać książka Doroty Mirskiej-Królikowskiej o legendzie polskiej medycyny manualnej.

Bolesław Paluch był postacią nietuzinkową, bardzo barwną i wyjątkową. Znany z ciętego języka lekarz był niemalże ubóstwiany przez pacjentów, którym pomagał. Uważany za hochsztaplera i naciągacza przez innych. Jaki był naprawdę? O tym stara się obiektywnie opowiedzieć autorka książki, która w bardzo przystępny i interesujący sposób snuje reporterską opowieść o polskim lekarzu. W trakcie lektury poznajemy nie tylko tajniki jego pracy, ale także życie osobiste,...

kapgru | 2017-09-15

Dobra książka...