Karawana renegatów

Wydawnictwo: Videograf II
literatura faktu

Książka Karawana renegatów nie opowiada o żadnych "kontrowersyjnych postaciach". Jej "bohaterami" - zgodnie z zamysłem i interpretacją autora - są wyłącznie zdrajcy interesów Polski, przedstawiani jednak często w szatach wybitnych mężów stanu i wielkich patriotów. W barwnych narracjach Przemysław Słowiński przedstawił postaci z dawnej historii (m.in. Hieronim Radziejowski czy Janusz Radziwiłł), nazistowskich kolaborantów (np. Igo Sym i Helena Mathea) czy komunistycznych aktywistów (jak Helena Wolińska-Brus oraz Józef Światło).

źródło opisu: http://www.videograf.pl

źródło okładki: http://www.videograf.pl