Ćwiczenia 3-latka. Wiem coraz więcej

Seria: Wiem coraz więcej
Wydawnictwo: Zielona Sowa
youstyna

Edukacyjna seria „Wiem coraz więcej” została przygotowana z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Każdy elementarz stowarzyszony jest z zeszytem ćwiczeń. W każdej książce znajduje się wiele różnorodnych zadań i ćwiczeń pozwalających dzieciom na rozwijanie spostrzegawczości, umiejętności logicznego myślenia, doskonalenia sprawności manualnych. Barwne ilustracje, staranne opracowanie graficzne oraz dołączone naklejki na pewno uatrakcyjnią zadania postawione przed dziećmi, a sympatyczni bohaterowie serii zachęcą dzieci do wykonywania ćwiczeń.

Książki zostały opracowane w oparciu o aktualną podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz własne długoletnie doświadczenia autorki w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Głównym bohaterem całej serii jest Smok Pocieszek – postać, która zawsze chętnie niesie pomoc innym, każdego potrafi pocieszyć i znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Na łamach książek Pocieszek napotyka wiele trudności, które rozwiązuje z pomocą czytelników-dzieci, spotyka też różne postacie, które mają jakiś problem i trzeba im pomóc (np. odszukać właściwą drogę czy rozwiązać zagadkę). Kompozycja publikacji podporządkowana kolejnym porom roku (od jesieni do lata). W poszczególnych zadaniach wykorzystywane są wesołe i krótkie wierszyki.