Planowanie strategiczne w przedsiębiorstwie

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320814995
biznes, finanse

Ostatnie lata to okres ogromnych zmian w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Ich siła i charakter są porównywalne z przełomem, jaki spowodowała rewolucja przemysłowa. Do najważniejszych przesłanek tych zmian, zwanych też megatrendami, należą: globalizacja gospodarki, hiperkonkurencja, przyspieszenie technologiczne i rozwój Internetu. Bez względu na stopień zmienności i przewidywalności otoczenia współczesny menedżer ma obowiązek tworzenia strategii rozwoju i konkurencji dla swojego przedsiębiorstwa oraz stale je doskonalić. W Planowaniu strategicznym w przedsiębiorstwie autorka wskazuje menedżerowi, jakie warianty strategii musi rozpatrywać, jaka strategia pasuje do określonej sytuacji, jakie są wady i zalety różnych dróg rozwoju, w jaki sposób powiązać decyzje strategiczne podejmowane w różnych obszarach przedsiębiorstwa. Przedstawia sposoby postępowania w trakcie budowy planu strategicznego dla całego przedsiębiorstwa i jego wyodrębnionych części.

Rafał Bachanek | 2016-06-07
Dawids | 2014-05-08