Zwierzęta w zoo. Dzieciaki poznają zwierzaki

Seria: Dzieciaki poznają zwierzaki
Wydawnictwo: Aksjomat
youstyna

?Dzieciaki poznają zwierzaki" to seria czterech ksiqżek opracowana w taki sposób, by dzieci były jej współautorami. Na każdej stronie znajduje się zwierzątko do pokolorowania przez dziecko. Pamiętajmy, że w przypadku najmłodszych dzieci ogromnym sukcesem jest, jeśli maluch trafnie dobierze kolor kredki zbliżony do koloru konturu. Rozpoznawaniu kształtów i rozróżnianiu kolorów służą również naklejki, które należy dopasować do odpowiedniego miejsca. Za wykonane zadania dzieci otrzymują dodatkowe naklejki - nagrody. Praca z serią ?Dzieciaki poznają zwierzaki" oznacza więc nie tylko zapoznanie z nazwami zwierząt, ale wszechstronny rozwój dziecka. Mali czytelnicy wykonują ćwiczenia manualne, rozwijają wrażliwość na barwy, a słuchając krótkich wierszyków - ćwiczą pamięć. Dodatkową atrakcją są proste do złożenia modele przestrzenne zwierząt - bohaterów książki, które będą dla dziecka źródłem doskonałej zabawy i sposobem ćwiczenia wyobraźni.