Elementarz 5-latka. Mój świat

Seria: Mój świat
Wydawnictwo: Aksjomat
youstyna

Seria elementarzy dla 3-latka, 4-latka i 5-latka została przygotowana w oparciu o aktualne programy nauczania w przedszkolu i tematycznie nawiązuje do następujących po sobie pór roku. Dziecko poznaje tu przyrodę i zachodzące w niej zmiany, uczy się podstawowych zasad higieny oraz poznaje otaczający je świat. Materiał ułożony jest od jesieni do lata, czyli pokrywa się z rokiem przedszkolnym.

Dzieci pięcioletnie powoli przygotowują się nauki pisania poprzez rysowanie szlaczków i wykonywanie innych zadań rysunkowych. Uczą się wyróżniać sylaby w wyrazie. Utrwalają i pogłębiają wiedzę o otaczającym je świecie: poznają zasady ruchu drogowego, numery telefonów alarmowych, liczą na liczmanach, nazywają figury geometryczne.