Wilkołak mórz. U-64 poluje na wroga

Seria: Seria z kotwiczką [FINNA]
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
historyczna

Wojna Roberta Mohrata to pasmo wielkich sukcesów i wielkich zaszczytów z największym wyróżnieniem - orderem Poure le Merite włącznie. Ale też klęska, gdy wraz z okrętem dowodzonym przez niego giną jego koledzy. To właśnie im poświęcona jest ta książka - członkom załogi U-64, jednego z najsławniejszych U-bootów pierwszej wojny światowej. Wspomnienia Roberta Mohrata to klasyka literatury wspomnieniowej dotyczącej pierwszej wojny światowej na morzu.

źródło opisu: FINNA, 2008

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/

henio32 | 2018-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2018

Bardzo ładnie wydana - twarde lakierowane okładki, szyta, wkładka ze zdjęciami - choć niezbyt obszerna książka /130 stron/ opisująca wojenne losy kapitana u-boota Roberta Moratha w trakcie I wojny światowej na Morzu Śródziemnym . Podczas 10 patroli zatopił on 45 statków po czym sam został zatopiony i wzięty do niewoli. W książce tej mamy zwięzły, pisany przystępnym dla każdego językiem opis większości najciekawszych starć i zwycięstw kapitana a także jego pobyt w niewoli.
Książkę czyta się bardzo przyjemnie, jest ciekawie napisana bez żadnych słabszych momentów, szkoda tylko że tak krótka.
Moja rekomendacja: ciekawa i warta przeczytania, szczególnie przypadnie do gustu wielbicielom tematyki marynistycznej. Gdyby miała 200 lub więcej stron dał bym 8 a nawet 9 gwiazdek. Polecam

Okopowy | 2016-12-04
Przeczytana: 16 listopada 2016

"Wilkołak mórz" jest czymś więcej niż tylko wspomnieniami dowódcy. To opowieść o ludziach i ich okręcie. Opis następujących po sobie dziejów U-64 jest dynamiczny i wciągający. Moraht stroni od technicznych opisów, nie tłumaczy działania poszczególnych mechanizmów... Więcej na: http://okopowy.eu/wilkolak-morz-robert-moraht/

Pio | 2011-08-05
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam