Wilkołak mórz. U-64 poluje na wroga

Seria: Seria z kotwiczką [FINNA]
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
historyczna

Wojna Roberta Mohrata to pasmo wielkich sukcesów i wielkich zaszczytów z największym wyróżnieniem - orderem Poure le Merite włącznie. Ale też klęska, gdy wraz z okrętem dowodzonym przez niego giną jego koledzy. To właśnie im poświęcona jest ta książka - członkom załogi U-64, jednego z najsławniejszych U-bootów pierwszej wojny światowej. Wspomnienia Roberta Mohrata to klasyka literatury wspomnieniowej dotyczącej pierwszej wojny światowej na morzu.

źródło opisu: FINNA, 2008

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/

Okopowy | 2016-12-04
Przeczytana: 16 listopada 2016

"Wilkołak mórz" jest czymś więcej niż tylko wspomnieniami dowódcy. To opowieść o ludziach i ich okręcie. Opis następujących po sobie dziejów U-64 jest dynamiczny i wciągający. Moraht stroni od technicznych opisów, nie tłumaczy działania poszczególnych mechanizmów... Więcej na: http://okopowy.eu/wilkolak-morz-robert-moraht/

Pio | 2011-08-05
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011