Zgłosuj na książki roku 2017

Foo Fighters. Learning To Fly
foo fighters
muzyka
Grzegorz Bryk

Jeszcze zanim Kurt Cobain odebrał sobie życie, Dave Grohl planował swoją przyszłość poza Nirvaną. Podobnie jak Kurt, Dave pochodził z rozbitej rodziny, ale odznaczał się inną osobowością i zupełnie inaczej poruszał się w trudnej branży muzycznej. Za sprawą talentu, pracowitości i determinacji udało mu się podbić świat rocka z zespołem Foo Fighters. Jego historię opowiada znany brytyjski dziennikarz Mick Wall, który na potrzeby tej książki rozmawiał z wieloma współpracownikami Grohla i osobami znającymi go prywatnie. Powstała pasjonująca opowieść o jednym z najsłynniejszych muzyków rockowych na świecie – lektura obowiązkowa nie tylko dla fanów Foo Fighters, ale również dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o Nirvanie i o historii rocka od lat 90. XX wieku aż do czasów współczesnych.

MICK WALL – ceniony brytyjski dziennikarz muzyczny, publikujący w takich pismach jak „Kerrang!” i „Classic Rock”; autor książkowych biografii Black Sabbath, AC/DC, Guns N’ Roses, Pearl Jam, Iron Maiden, Led Zeppelin, The Doors oraz innych zespołów i artystów.

źródło opisu: www.inrock.pl

źródło okładki: www.inrock.pl

Kubolski | 2016-07-31

"Chcieli, żeby to była książka o Foo Fighters. Ale Foo Fighters jako zespół to byt czysto teoretyczny. Coś, co istnieje tylko w naszych umysłach. Jest tylko jeden Foo Fighter i nazywa się Dave Grohl. Cała reszta - czyli pozostali członkowie zespołu - nie odgrywają żadnej roli w podejmowaniu decyzji. Są dodatkiem do Dave'a. Jego pracownikami. (...) Nie jest to zatem książka o z e s p o l e Foo Fighters. Coś takiego byłoby bajeczką dla idiotów. To raczej książka o człowieku, który jest Foo Fighters. Bo właśnie ten człowiek kojarzy się z tą nazwą w umysłach milionów fanów. Nie udawajmy, że jest inaczej."
Dobrze, że autor nieomal od razu daje nam znać o swoim nastawieniu do tematu. To NIE JEST biografia Foo Fighters. Dość powiedzieć, że początkowo solowa działalność Dave'a po rozpadzie Nirvany zaczyna być opisywana w połowie książki. Spora część publikacji to skrótowo potraktowana historia Nirvany - do tego w dość tendencyjny, lekceważący sposób (dla przykładu - Kurt Cobain to narkoman...

Joanna | 2017-08-03

To moja druga lektura dotycząca Dave'a Grohla. W porównaniu z rzetelnie spisaną biografią przez Paula Brannigana "Dave Grohl. Oto moje (po)wołanie", ta jest jedynie zbiorem podstawowych informacji, dopełnionych przytoczonymi fragmentami wypowiedzi Grohla i innych muzyków. Dlatego, osobom chcącym bardziej szczegółowo poznać karierę perkusisty Nirvany i założyciela Foo Fighters, polecam książkę Brannigana.

Janbigos | 2017-11-05
nastycanasta | 2017-07-16