Chiny i Japonia a Zachód. Historia nieporozumień

Wydawnictwo: Libron
historia
nano

W opracowaniu zaprezentowano wybrane elementy historycznie uwarunkowanych relacji pomiędzy Chinami i Japonią a światem zachodnim od starożytności do dziś. Autor zwraca uwagę na różne sfery życia społecznego, elementy specyfiki kulturowej, polityki, obyczajowości, powracając nieustannie do stereotypów. W swoim opracowaniu korzysta z niezwykle bogatej literatury przedmiotu. [...] Nietrudno zauważyć dobry warsztat historyka poszukującego uzasadnienia źródłowego stawianych tez skupiających się na zagadnieniu stereotypów. Autor nie unika w książce własnych refleksji. Choć mogą one być i są dyskusyjne, tworzą też w jakimś sensie żywą narrację młodego pokolenia badaczy i naukowców zderzających się z tak odmiennymi uwarunkowaniami cywilizacyjnymi. [...] Niewątpliwie praca może stanowić bardzo cenną pozycję książkową przyczyniającą się do powiększenia naszej wiedzy nie tylko z zakresu szeroko rozumianej kultury europejskiej, ale także kultury azjatyckiej, wobec której wciąż występuje deficyt poznawczy (zwłaszcza w naszym kraju).

źródło opisu: http://libron.pl

źródło okładki: http://libron.pl