Kontemplacja - droga chrześcijańska

Wydawnictwo: Palabra
Kontemplation. Gott begegnen - heute
religia
Andrzej

Książka ta jest prowokacyjnym studium chrześcijańskiej tradycji i kontemplacji, i jej zastosowania we współczesnym codziennym życiu, śledzi rozwój drogi kontemplacyjnej, której początek dały pisma takich mistyków jak: Mistrz Eckhart, św. Jan od Krzyża czy anonimowy autor Obłoku niewiedzy. Jäger pokazuje podobieństwo między zachodnimi a wschodnimi sposobami kontemplacji. Pisze też o tym, jak współczesna psychologia, poświęcająca tak wiele uwagi doświadczeniom duchowym, rzuca nowe światło na różne aspekty drogi kontemplacyjnej.

źródło opisu: Wydawnictwo Palabra, 1999

źródło okładki: Zdjęcie autorskie