Metody i techniki sondażowych badań opinii

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320815150
biznes, finanse

Sondażowe badania opinii publicznej mają obecnie ogromne znaczenie, ich wyniki są bowiem nieocenionym źródłem informacji dla polityków, producentów, sprzedawców oraz urzędników wielu instytucji rządowych i publicznych. W książce Autor przedstawia cele, zakres i rodzaje badań opinii, proces projektowania tych badań, techniki wyboru próby respondentów i określania jej liczebności, metody obserwacji statystycznej, błędy popełniane w badaniach oraz metody wnioskowania statystycznego. Przykłady projektowania i organizacji sondażowych badań opinii w praktyce ułatwią zrozumienie wiedzy zawartej w książce.

litpawel | 2015-07-28