Reset

Wydawnictwo: Videograf

Misterna intryga zapoczątkowana w powieści Waga zatacza coraz szersze kręgi. Po oddaniu się w ręce policji do aresztu na Montelupich w Krakowie trafia Tomasz Ryglewicz. To posunięcie stanowi część nakreślonego z Antonem Danielewiczem planu, wynik transakcji wymiennej, gdzie stawką jest ludzkie życie oraz wolność. Gdy do gry wchodzi polityka, a granica pomiędzy tym, co słuszne a niegodziwe, zanika, rozwiązaniem staje się reset systemu oraz zaprowadzenie porządku za murami tajnej organizacji Insight, czego podejmuje się doradca premiera, Tadeusz Markiewicz. W tej rozgrywce dwóch reżyserów próbuje się odnaleźć Miłosz Goczałka, technik kryminalistyki, który wraca do łask na komendzie. Jego obsesja staje się pułapką, przed którą już nie ma odwrotu.

źródło opisu: www.videograf.pl

źródło okładki: www.videograf.pl

awiola | 2017-03-16
Przeczytana: 16 marca 2017

"Właśnie taki jest urok gry bez zasad. Nie wszystko musi mieć sens...".

Biorąc do ręki drugą część jakiegokolwiek cyklu powieściowego, zawsze towarzyszy mi obawa, że kontynuacja nie spełni moich czytelniczych oczekiwań, jakie zrodziły się przy okazji zgłębiania pierwszego, rewelacyjnego tomu. Podobne odczucia towarzyszyły mi podczas lektury "Resetu", na szczęście zostały zduszone niemal w samym zarodku. Bartłomiej Basiura tym samym dołączył do czołówki polskich pisarzy płci męskiej, którym wróżę rychłą karierę w naszym literackim światku.

Bartłomiej Basiura to urodzony w 1991 r. w Knurowie, absolwent prawa ukończonego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor w swoim dorobku może poszczycić się już czterema książkami: "Hipnoza", "Zamknięta prawda", "Uczeń Carpzova" oraz "Waga". Mieszka obecnie w małej miejscowości w województwie śląskim.

Do aresztu na Montelupich w Krakowie trafia Tomasz Ryglewicz, sprawca zbrodni ukazanych w pierwszym tomie. Osadzenie go w tym miejscu to zgrabna...

Tomek | 2017-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Hmmm… Niby ciekawy pomysł na sensacyjną intrygę, ale albo coś w niej brakuje, albo jest czegoś za dużo. W każdym razie czytając czułem poirytowanie. Może z powodu zbyt naciąganych, szytych grubymi nićmi tak wielu elementów układanki (które nie zawsze w 100% pasują do siebie), może z powodu płytkich, nierzeczywistych dialogów, szczególnie tych w wątkach i zdarzeniach obyczajowych ubarwionych przemyśleniami bohaterów? To tak jakby autor bez zbytniego życiowego doświadczenia opisywał przeżycia i emocje, o których nie ma pojęcia.

Zazwyczaj jednak staram się dokończyć historię, którą zacząłem czytać, dając jej szansę na rozwinięcie lub szansę autorowi na rozwinięcie umiejętności. Niestety tym razem się zawiodłem i mój zawód dotyczy tak pierwszej („Waga”) jak i drugiej części („Reset”).

Czy przeczytam „Alert”- trzecią część, która jeszcze nie została wydana? Nie wiem, może... Historia choć naciągana i marnie napisana urywa się w drugiej części i pewnie nie będę chciał pozostawić jej...

Rachelcia | 2017-05-05
Przeczytana: 01 maja 2017

Świetnie napisana kontynuacja równie dobrej "Wagi". Intryga zatacza coraz szersze kręgi, ludzkie losy splatają się jeszcze bardziej, napięcie rośnie z każdą stroną, a akcja przyspiesza z zawrotnym tempem. Z niecierpliwością będę czekać na trzecią część trylogii. Bardzo, bardzo polecam.

Jasna | 2017-06-07
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 17 maja 2017

Po dobrej "Wadze" dobry "Reset", a w nim kontynuacja losów znanych już nam postaci. Tomasz Ryglewicz krok po kroku realizuje swój misterny plan, wg którego trafia do aresztu na Montelupich w Krakowie.
Wartka akcja, wiele wątków rozwiązanych, dochodzą kolejne a ciąg dalszy nastąpi w "Alercie".

missBell | 2017-08-24
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Książka niezwykle wciągająca i wielowątkowa (trzeba się mocno skupić w trakcie czytania). Zdecydowanie polecam wymagającym czytelnikom kryminałów, bo nie jest to książka jakich wiele teraz na półkach. Wątki obyczajowe są nieoczywiste i często kipią humorem, pokazując dystans autora do rzeczywistości. Do tego to zakończenie! Głowę mam pełną domysłów co będzie w trzeciej części :)

PiotrP | 2017-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2017