Listy. Tom I. Część pierwsza

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
erit

Pełna, wszechstronnie komentowana edycja listów Henryka Sienkiewicza znajduje swój finał w niniejszym, piątym tomie. To wielkie osiągnięcie badawcze, którego znaczenie dla wiedzy o osobie, życiu i twórczości pisarza, jego środowisku, a także szerzej ? o instytucjach kulturowo-literackich, o języku epoki ? jest nie do przecenienia. Tom piąty zawiera ponad 500 listów, opatrzonych szczegółowym...

Tom piąty zawiera ponad 500 listów, opatrzonych szczegółowym komentarzem. Obejmuje między innymi korespondencję do teściów Sienkiewicza, do adresatów nieustalonych, a także bardzo cenne listy do około osiemdziesięciu instytucji (takich jak Akademia Umiejętności, Towarzystwo Dziennikarzy Polskich, Towarzystwo Tatrzańskie, Zjednoczenie Rzymsko-Katolickie w Chicago, redakcje czasopism), z którymi pisarz pozostawał w kontaktach i prowadził wymianę myśli na tematy ważkie, aktualne.
Listy tradycyjnie już opatrzone wstępem, obszernym aparatem krytycznym, licznymi ilustracjami o charakterze dokumentacyjnym.

źródło opisu: http://aros.pl/ksiazka/listy-tom-v-czesci-1-3-2

źródło okładki: http://aros.pl/ksiazka/listy-tom-v-czesci-1-3-2