Rezydencja. Sekretne życie Białego Domu

Wydawnictwo: Znak
The Residence: Inside the Private World of the White House
literatura piękna
Ag2S

Wejdź do domu, w którym zamieszka przyszły prezydent USA. Jakie tajemnice skrywają rodziny Kennedych, Reaganów, Bushów i Obamów? Co robi prezydent USA, gdy zamykają się za nim drzwi rezydencji? Ile jest prawdy w House of Cards? Jedynie pracownicy rezydencji znają wszystkie sekrety najbardziej strzeżonego domu świata. Rodziny prezydenckie przychodzą i odchodzą – nie zmienia się tylko...

Wejdź do domu, w którym zamieszka przyszły prezydent USA.
Jakie tajemnice skrywają rodziny Kennedych, Reaganów, Bushów i Obamów?
Co robi prezydent USA, gdy zamykają się za nim drzwi rezydencji?
Ile jest prawdy w House of Cards?

Jedynie pracownicy rezydencji znają wszystkie sekrety najbardziej strzeżonego domu świata. Rodziny prezydenckie przychodzą i odchodzą – nie zmienia się tylko personel. Teraz kamerdynerzy i pokojówki odsłaniają kulisy codziennego życia w Białym Domu.
Wspominają, jak starali się omijać gabinet Kennedy’ego, gdy ten zdradzał właśnie swą śliczną żonę Jackie. Opowiadają o 11 września z perspektywy, której nikt dotąd nie poznał. Ujawniają, co robi Michelle Obama, by zapewnić córkom „normalne życie”.

Światowy bestseller cenionej dziennikarki, która spędziła cztery lata w Białym Domu. Powstał dzięki wielu godzinom rozmów z byłymi członkami personelu, pierwszymi damami i rodzinami prezydentów.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

AgaCola | 2019-01-31
Przeczytana: październik 2018

Książka godna polecenia.Ciekawie przedstawione życie w Białym Domu, od tzw.kuchni.

Ksebardo | 2018-12-27
Przeczytana: lipiec 2018

Rezydencja Sekretne Życie Białego Domu. Bestseller New York Times’a. Uwielbiam opery mydlane, wiem, że dla niektórych to śmieszne... ale w obecnych czasach życie prezydenckie to takie trochę opery mydlane. Uwielbiam czytać historie rodów lub głów zarządzających w różnych krajach. Europa jest mi bardziej znana, dlatego z ogromną chęcią sięgnęłam po Rezydencję. Skandale, życie dzieci prezydentów czy tragiczne w skutkach wydarzenia historii. To wszystko ma wpływ na życie w Białym Domu. W książce poznajemy historie oczami jego pracowników. Dowiadujemy się o ich relacjach z „Szefem”, oczekiwaniach prezydenckich rodzin i o tym, kto lubił chodzić nago po Białym Domu 🤭. Kto opłaca posiłki i czy pracownicy plotkują? Wszystko to znajdziecie w tej książce. Ciekawa pozycja z historycznym tłem. Dużo ciekawych informacji, o których w telewizji się nie mówi... Wiadomo, że nie wszystkie tajemnice ujrzą kiedykolwiek światło dzienne, ale uchylony został tutaj rąbek tajemnicy

alfi78 | 2018-10-28
Przeczytana: październik 2018

Bardzo dobrze napisana książka. Zawiedzie się każdy, kto po podtytule oczekiwać będzie prania brudów i pikantnych sekretów. Nic z tych rzeczy! Poznajemy za to ludzi, którzy pozostając w cieniu wykonują pracę w najbardziej strzeżonym domu świata; którzy na co dzień mają do czynienia z wpływowymi oraz powszechnie znanymi osobistościami a tak naprawdę to oni okazują się ludźmi bez których Biały Dom nie byłby tym reprezentacyjnym miejscem. Jak pisze autorka- rodziny prezydenckie przychodzą i odchodzą- nie zmienia się tylko personel.

CUD-NATURY | 2018-04-23

Fajnie jest zajrzeć za kulisy i zobaczyć jak funkcjonuje oficjalna rezydencja głowy państwa. Zobaczyć jak funkcjonuje najbardziej znana (?), najważniejsza rodzina w USA, choć na szczęście obyło się bez doniesień jak to serwuje Pudelek. Denerwowało mnie rozpływanie się nad Barakiem Obamą i ta aura unosząca się nad najwspanialszym domem.

martolina | 2017-10-15
Przeczytana: 14 października 2017

historie opisane są krótkie lub nawet wzmiankowe i trudno je zapamiętać, ale na pewno zapamiętam oddanie, skromność i optymizm Personelu pracującego w Białym Domu

ardnaskela | 2017-06-29

Ciekawa pozycja. Bardzo obszerna, szczegółowa, momentami nużąca.

Jest tu wszystko, od sposobu układania kwiatów w Białym Domu przez informację w której pralni rodziny prezydenckie prały chemicznie swoją garderobę aż po reakcję Hilary Clinton na wiadomość o jego romansie z pewną stażystką (jakoby miała go pobić do krwi Biblią).

Zdecydowanie polecam.

Maja | 2017-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, w jaki sposób żyje się w Białym Domu? To miejsce znam wyłącznie z telewizji, pewnie nigdy nie będę miała możliwości, by je zwiedzić, dlatego chciałam się przekonać, co do powiedzenia na temat tego miejsca mają pracujący w nim ludzie. To w końcu oni są bardziej z nim związani niż prezydencka rodzina, która po zakończonej kadencji będzie musiała się wyprowadzić. Chcecie przekonać się, jakie tajemnice skrywają mury Białego Domu?

Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, jak wygląda przygotowanie domu prezydenta USA na jego przybycie. Z tej książki dowiedziałam się, że służba ma zaledwie sześć godzin, by spakować starą rodzinę i przygotować dom na przybycie nowej. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Rodzina prezydencka nie zawsze jest na tyle cierpliwa, by znieść czekanie, a uwierzcie mi, wymagania niektórych z nich są bardzo trudne do spełnienia. Służba jednak nie może tego w żaden sposób skomentować. Musi zrobić wszystko, by spełnić wymagania...

maryna83 | 2017-05-11

Ta książka,to taki dobry usypiacz.

grace | 2017-05-06

Dam tej książce 8, bo w sposób unikalny opisane życie w Białym Domu od kuchni, z pozycji osób tam pracujących. Można się dowiedzieć dużo ciekawych rzecz m.in że pracują tam całe rodziny lub krewni i znajomi królika (taka mała mafia), że w Białym Domu do pewnego momentu też był rasizm, o tym jak trudno tam dorastać dzieciom prezydentów, o ważnych chwilach-śmierci Kennedego, zamachu 11.09. Trochę denerwowało mnie pisanie tej książki przez dziennikarkę amerykańską na kolanach-ach jaki ten Biały Dom jest cudowny. Niemniej książka ciekawa i warta przeczytania.

Urszula | 2017-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2017