Rezydencja. Sekretne życie Białego Domu

2016-09-19
2016-09-19
Adriana Celińska
Adriana Celińska Biały Dom Waszyngton prezydenci polityka

Świetna książka, która pokazuje jak Biały Dom wygląda od środka. To zbiór historii opowiedzianych przez pracujących tam przez lata ludzi. Niektóre opowieści są śmieszne, inne smutne ale na pewno pokazują, że tam też jest zwykłe życie. Jedyny minus to lekki chaos historyczny- opowieści nie są chronologicznie ułożone. Przeskakiwanie z historiami od jednego prezydenta do drugiego sprawia, że nawet świetnie znając losy Ameryki, można się pogubić.

Ciekawa, chwilami zbyt ckliwa i trochę nierealna

Ciekawa, chwilami zbyt ckliwa i trochę nierealna

Jeśli chcesz poznać sekrety rodzin: Kennedych, Reaganów, Bushów i Obamów, musisz koniecznie sięgnąć po tę książkę. Autorka ukazała w niej prawdziwe życie nie tylko par prezydenckich i ich rodzin, ale także tych, których na co dzień nie widać w blasku fleszy. Bohaterami książki są ludzie, którzy tam pracują - służba Białego Domu. Czym się zajmują pokojówki, kamerdynerzy, floryści, cukiernicy, kucharze, dekoratorzy... Jak wygląda Biały Dom od kuchni? Ile wysiłku i poświęceń wymaga praca w tym niezwykłym miejscu? Co z życiem prywatnym zatrudnionych w nim osób? Tę książkę naprawdę warto przeczytać.

Ta książka to idealny przykład, że książkom należy dawać drugą szansę. "Rezydencję" zaczęłam czytać praktycznie w dniu premiery ( 19.09.2016 r.),jednak książka w ogóle nie przypadła mi do gustu. Była po prostu nużąca. Po przeczytaniu parunastu stron, odłożyłam ją, trafiła na koniec kolejki i cierpliwie czekała na swoją szansę prawie cztery lata. Zaczęłam ją czytać w miejscu, w którym wtedy przerwałam i ze zdumieniem stwierdziłam, że jest całkiem interesująca. Być może sprawiła to przeczytana rok temu autobiografia Michelle Obamy - "Becoming. Moja historia", która rozbudziła moją ciekawość, co do rzeczywistości życia w Białym Domu.

"Rezydencja" bowiem, to nic innego jak relacja i wspomnienia z życia w Białym Domu opowiedziana przez jego pracowników. Jak słusznie wskazuje wydawca na okładce "Rodziny prezydenckie przychodzą i odchodzą- nie zmienia się tylko personel". Trzeba również wiedzieć, że są niezwykle lojalni wobec swoich byłych pracodawców i raczej nie zdradzą żadnych kompromitujących faktów z życia prezydenta i jego rodziny.

Co zatem jest nam w stanie dać autorka. Z kart książki aż kipi amerykańska sielanka, większość pracowników jest idealnych, całkowicie poświęconych prezydenckiej rodzinie. Choć zdarzają się w ich pracy zgrzyty, podchodzą do tego z optymizmem. Najważniejsze jest jednak to, że pomimo swojej lojalności potrafią przemycić różne fakty na temat stylu życia Pierwszej Pary. Z pieczołowicie zebranych przez autorkę wspomnień, wyłania się ludzki obraz jego mieszkańców oraz wpływ poszczególnych wydarzeń politycznych na ich bieżące życie.

Jeżeli szukacie skandali i kompromitujących faktów, nie znajdziecie ich w tej książce. Myślę jednak, że w dzisiejszych czasach pełnych nienawiści i opartych w głównej mierze na szukaniu i promowaniu skandali, warto sięgnąć po tą pełną ciepła książkę.

emocjelogiczne.blogspot.com
IG:@mamazaczytana

Interesująca pozycja.

Autorka dzięki pomocy wielu już byłych mieszkańców Białego Domu - przytacza krótkie historie i anegdoty o ich mieszkańcach. Dużo też pisze o zmianach jakie zaszły w Białym Domu, np. remontach, ale też o błyskawicznej zmianie wystroju kiedy to jest zaprzysiężenie nowego Prezydenta.

Interesująca pozycja.

Bardzo fajna książka, można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o pracy w Białym Domu jak i o samych pracownikach, nie wspominając o ciekawostkach związanych z jej "mieszkańcami".

Książka godna polecenia.Ciekawie przedstawione życie w Białym Domu, od tzw.kuchni.

Rezydencja Sekretne Życie Białego Domu. Bestseller New York Times’a. Uwielbiam opery mydlane, wiem, że dla niektórych to śmieszne... ale w obecnych czasach życie prezydenckie to takie trochę opery mydlane. Uwielbiam czytać historie rodów lub głów zarządzających w różnych krajach. Europa jest mi bardziej znana, dlatego z ogromną chęcią sięgnęłam po Rezydencję. Skandale, życie dzieci prezydentów czy tragiczne w skutkach wydarzenia historii. To wszystko ma wpływ na życie w Białym Domu. W książce poznajemy historie oczami jego pracowników. Dowiadujemy się o ich relacjach z „Szefem”, oczekiwaniach prezydenckich rodzin i o tym, kto lubił chodzić nago po Białym Domu 🤭. Kto opłaca posiłki i czy pracownicy plotkują? Wszystko to znajdziecie w tej książce. Ciekawa pozycja z historycznym tłem. Dużo ciekawych informacji, o których w telewizji się nie mówi... Wiadomo, że nie wszystkie tajemnice ujrzą kiedykolwiek światło dzienne, ale uchylony został tutaj rąbek tajemnicy

Bardzo dobrze napisana książka. Zawiedzie się każdy, kto po podtytule oczekiwać będzie prania brudów i pikantnych sekretów. Nic z tych rzeczy! Poznajemy za to ludzi, którzy pozostając w cieniu wykonują pracę w najbardziej strzeżonym domu świata; którzy na co dzień mają do czynienia z wpływowymi oraz powszechnie znanymi osobistościami a tak naprawdę to oni okazują się ludźmi bez których Biały Dom nie byłby tym reprezentacyjnym miejscem. Jak pisze autorka- rodziny prezydenckie przychodzą i odchodzą- nie zmienia się tylko personel.

Fajnie jest zajrzeć za kulisy i zobaczyć jak funkcjonuje oficjalna rezydencja głowy państwa. Zobaczyć jak funkcjonuje najbardziej znana (?),najważniejsza rodzina w USA, choć na szczęście obyło się bez doniesień jak to serwuje Pudelek. Denerwowało mnie rozpływanie się nad Barakiem Obamą i ta aura unosząca się nad najwspanialszym domem.

• 2017
  • Ebooki