8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8321200524
Qurek

"Tajemniczy Klub" to pasjonująca opowieść o historii działalności Grupy Bilderberg, skupiającej czołowych polityków, przedstawicieli finansjery i gospodarki oraz wyższych oficerów państw kapitalistycznych. Autorom udało się uchylić rąbka tajemnicy, jaką otoczona jest działalność Klubu i wskazać na jej związki z głośnymi wydarzeniami politycznymi ostatnich lat. Niektóre tematy poruszane w książce (np. sprawa Konga, afera Lockheeda) oparte są na cyklu audycji emitowanych w swoim czasie w polskiej telewizji.

źródło opisu: Wydawnictwa Radia i Telewizji - Warszawa 1979

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Qurek | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Przed zapoznaniem się z lekturą brałem pod uwagę czasy, w których została napisana oraz pochodzenie autorów i samego wydawnictwa. Niemniej, ponieważ treść książki traktuje o "zepsutych krajach kapitalistycznych" sądzę, że lwia jej część znajduje pokrycie w prawdzie - lekko jedynie - podkolorowanej. Pomijając powyższe, muszę zarazem stwierdzić, iż książka to nad wyraz ciekawie skomponowana publicystyka śledcza, porcjująca czytającemu z biegiem czasu coraz smakowitsze kąski, tak aby nie oderwać się od książki ani na chwilę.

Sathina | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016