English Matters 59/2016

• Wieża świtu
  • Macbeth
  • Detonator
  • Zawsze mieszkałyśmy w zamku
  • GPS Szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D.
  • Natura leczy, czyli co sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej kreatywni
Niedźwiedź i słowik

7,83 (6 ocen i opinii)
Zawsze mieszkałyśmy w zamku
Shirley Jackson

7,4 (119 ocen i opinii)
GPS Szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D.
Magdalena Witkiewicz , Joanna Zagner-Kołat , Marzena Grochowska

9 (21 ocen i opinii)
Florence Williams

Books_Culture | 2016-08-25
Przeczytana: 20 lipca 2016

English Matters to jak do tej pory najlepszy magazyn do nauki języka obcego, z którym jestem związana już okrągły rok. Znajomość języków jest powszechnie wymagana, czy to w pracy, czy w szkole/na studiach. Jednak oprócz ogólnego przymusu warto szkolić swój warsztat dla siebie samego i osiągać satysfakcję z posiadanych umiejętności. Wyjeżdżając na wakacje milej i bezstresowo spędza się czas w obcym miejscu, gdy rozumie się (chociaż połowicznie) co ludzie do nas mówią. Po prostu mówiąc kolokwialnie: fajnie jest, gdy możemy porozmawiać z rodowitymi mieszkańcami. Bo po co uczymy się języka jak nie po to by nawiązywać kontakty, prowadzić konwersacje? Nauka "na sucho" bez odzwierciedlenia tego w praktyce nie ma większego sensu.

Przypomnę, że jest to dwumiesięcznik, co sprawia, że nie musimy gonić od numeru do numeru co miesiąc. Mamy dwa miesiące na zapoznanie się z magazynem, tak na spokojnie. Sięgamy po niego kiedy chcemy, o dowolnej porze, odsłuchujemy teksty w mp3, co podwaja...

książek: 1930
natalia | 2016-07-18
Na półkach: Przeczytane, Czasopisma
Przeczytana: 14 lipca 2016

Z okładki wakacyjnego numeru English Matters spogląda na nas uważnie sam Leonardo DiCaprio - nie sposób więc przejść obok czasopisma obojętnie. Sprawdźmy, co kryją strony kolejnego wydania czasopisma do nauki angielskiego.

Dział "This&that" zaskoczył mnie pozytywnie - świetnym pomysłem było zamieszczenie nawyków przydatnych w efektywnym zarządzaniu czasem, gdyż zwłaszcza teraz, w wakacje, z trudem przychodzi nam dobra organizacja. Także wspaniałe miejsce przedstawione na kolejnej stronie - The Rainbow Mountains - zachwyciło mnie i zostało wpisane na moją listę wymarzonych podróży.

Dział "People and lifestyle" oferuje trzy artykuły. Pierwszy z nich jest obowiązkowy dla wszystkich kibicujących naszej drużynie podczas Euro - redakcja przybliża nam sylwetkę Roberta Lewandowskiego. Lecz nie tylko fani piłki nożnej będą usatysfakcjonowani. Wspomniany już przede mnie DiCaprio również otrzymał swój artykuł na łamach tego numeru, co z pewnością uszczęśliwi wszystkich kinomaniaków. Trzecim...

Sherry | 2017-01-28

Anna | 2016-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

English Matters to świetna frajda dla każdego fana języka angielskiego! Nie żałuję, że podjęłam decyzję o współpracy z Colorful Media. Jestem im wdzięczna za to co robią, a robią to dobrze :)

Zapraszam :)

Piotr | 2016-09-18