Chaos w Imperium

Tłumaczenie: Andrzej Jakubiec
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czarna Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Empire in Chaos

Na ziemiach pustoszonych przez zarazę i rojących się od mutantów, niezwykła grupa towarzyszy zostaje wciągnięta w epickie starcie mające na celu uratowanie Imperium przed najdzikszym z jego wrogów - siłami Chaosu. Gdy wioska Annaliese Jaeger zostaje zaatakowana i zniszczona przez mutantów, przy życiu zostaje jedynie ona i ranny, elfi jeniec. Walcząc o przetrwanie, wkrótce znajdują się w samym sercu krwawego konfliktu. Podczas próby przedarcia się w stronę Przełęczy Czarnego Ognia, toczą boje w szeregach armii Imperium przeciwko straszliwemu Kruczemu Zastępowi. By utrzymać przełęcz muszą bić się, jak nigdy wcześniej. W przeciwnym wypadku dni Imperium będą policzone.

Zapierająca dech w piersiach powieść na podstawie bestsellerowej gry komputerowej Warhammer Online: Age of Reckoning

źródło opisu: Opis z tyłu książki

Karmelek | 2016-08-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

W skrócie: polecam.

Z początku obawiałam się, że to kolejna opowieść o Marry Sue w nowych szatach. Na całe szczęście się myliłam.
Książka może nie wybitnie porywająca, ale dla osób, które z Warhammerem niewiele miały wspólnego, jest to godne polecenia. To moja pierwsza przeczytana do końca książka z tego uniwersum i z całą pewnością sięgnę po kolejne.
Wojskowe fantasy. Sporo brutalności, ale krwawe opisy aż tak nie raziły. Trochę elfów, sporo krasnoludów, wyznawców różnych bogów i oczywiście )to co misie lubią najbardziej) chordy chaosu. Uprzedzam tylko, że w odróżnieniu od "Roty", nie ma opisów od strony chaosu.

Marcin Grzelak | 2013-04-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Bardzo fajnie oddaje klimat przytłaczającej wojny o przetrwanie Imperium. Poza tym jest humor, są fajne osobowości postaci, jest tempo. No i sporo detali ze świata Warhammera!

Kasqit | 2015-07-27

Fajna książka z młota. :D
Szkoda, że orkowie nie walczyli w ramię w ramię z chaosem, tak jak w grze.
Jestem wielkim fanem skavenów i w tym przypadku brak skavenów jest plusem, bo Mythic planował ich umieścić w grze.
Tu orkowie uznają demona Tzeentcha za coś, co czczą, nie to co niefajny Grimgor. :)

Greedisgood | 2016-09-20
Karolina | 2016-08-29