Sokrates i Kirke. Studia i sceny z etyki antycznej

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Filozofia, etyka
filozofia i etyka
GodTuitam

Książka pełna błyskotliwych wywodów i intrygujących pomysłów autorstwa znanego filozofa. Zawsze aktualne zagadnienia etyczne stosunku człowieka do życia, miłości, śmierci pojawiają się tu w subtelnych analizach tekstów antycznych i w znakomicie literacko skomponowanych dialogach ze starożytnymi mędrcami.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie 2000

źródło okładki: Wydawnictwo Literackie 2000

Linna | 2017-01-20
Przeczytana: styczeń 2017

Wypowiem się z perspektywy osoby, która z filozofią ma raczej niewiele wspólnego.
Książka jest fantastyczna!
Zawiera zarówno humorystyczne, jak i poruszające fragmenty. Autor umiejętnie przeplata wątki fabularne z "typowo teoretycznymi" w taki sposób, że lektura, mimo niewątpliwej zawartości ważnych, życiowych, ba! - filozoficznych kwestii, wydaje się dosyć lekka.
Jak najbardziej polecam - z Sokratesem naprawdę miło spędziłam czas, a i coś z tego wyniosłam :)

Маша Тери | 2017-10-23
Na półkach: Teraz czytam