Uratuj mnie

Cykl: The Last Regret (tom 1)
Wydawnictwo: OMGBooks
primrose

Normalne życie Mai skończyło się, gdy zginął jej ukochany brat. Pogrążyła się w żałobie, zerwała kontakty z wszystkimi przyjaciółmi. Liczyły się tylko książki i muzyka. Prawdziwe życie Kylera może się dopiero zacząć. Gdy skończy liceum, przestanie się przeprowadzać, zmieniać szkoły, gdy uwolni się od toksycznego ojca. Na razie jedyną ucieczką pozostaje muzyka. I prowokowanie otoczenia napisami...

Prawdziwe życie Kylera może się dopiero zacząć. Gdy skończy liceum, przestanie się przeprowadzać, zmieniać szkoły, gdy uwolni się od toksycznego ojca. Na razie jedyną ucieczką pozostaje muzyka. I prowokowanie otoczenia napisami na koszulkach.
„A później nauczyłam się wszystkiego od nowa. Pojawił się ktoś, kto przebił się przez wzniesiony przeze mnie mur. Wziął go szturmem i nie pozwolił mi się z powrotem za nim schować. Wszedł w moje życie, śpiewając lekko zachrypniętym głosem o dziewczynie ulotnej jak papierosowy dym”.
W nowej szkole Kyler poznaje Maię. I postanawia się z nią zaprzyjaźnić. Ale czy dziewczyna, która odtrąca od siebie wszystkich, jest na to gotowa? Czy Kyler ma w sobie tyle siły, by nie odpuścić?
I czy to na pewno przyjaźń?
„Uratuj mnie” to pierwsza część serii „The Last Regret”, opowiadającej o grupie przyjaciół z liceum, którzy zakładają zespół rockowy. Książka w zmienionej wersji była publikowana na Wattpadzie, gdzie uzyskała ponad milion odsłon.

źródło opisu: OMGBooks, 2016

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Kasiek | 2016-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 11 października 2016

Kolejna pozycja z półki literatury młodzieżowej o fabule skonstruowanej według utartego schematu i typowych bohaterach - nastolatkach po przejściach. Czyli krótko - nic nowego. Żadnych niespodzianek, żadnych większych emocji, jednak mimo tego, nie mogę zaliczyć tej książki do nietrafionych. Czytało się ją całkiem dobrze. Dużym walorem jest zapewne postać Kylera, jego podejście do życia, umiejętność nawiązywania kontaktów, a także poczucie humoru. Mia z czasem także staje się coraz bardziej przebojowa, a to właśnie za sprawą Kylera. Szkoda jednak, że tak dobrze wykreowani bohaterowie są uczestnikami tak przewidywalnego toku wydarzeń.
Mimo wszystko nie żałuję czasu poświęconego tej książce. Na pewno miałabym o niej lepsze zdanie gdybym wcześniej nie poznała już tyle podobnych jej historii.

mania_kch | 2016-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2016

Niestety ja nie zostałam zauroczona tą historią. Brakowało jej świeżości, bo to co tam przeczytałam to już było. Niczym mnie historia nie zaskoczyła, niczym nie zaciekawiła. Jednym słowem była nudna.
Postacie bez wyrazu, nie czułam z nimi żadnego połączenia.
Cała historia to zlepek kilkunastu wydarzeń, które momentami nieudolnie zostały ze sobą powiązane. Czyta się mechanicznie bez emocji.

"Nie oglądaj się za siebie, bo to wszystko masz już za sobą. Patrz przed siebie, bo tam są twoja rodzina i wszyscy, którzy cię kochają".

Kiedy czytałam tę książkę na Wattpadzie, uznałam ją za coś wspaniałego. Nie mogłam się od niej oderwać i czytałam po parę razy, ale kiedy w końcu dostałam egzemplarz papierowy to... tak jakby trochę się zawiodłam.

Maia Hamilton od śmierci swojego starszego brata Micaha nie odzywa się prawie do nikogo, nie ma kolegów w szkole i w ogóle jest taką outsiderką. Pewnego dnia podczas jej przerwy na lunch dziewczyna śpiewa i słyszy to Kyler, który wchodzi do pokoju muzycznego i zaczyna śpiewać razem z nią. Tak zaczyna się ich wspólna przygoda. Zostają przyjaciółmi i razem z Oliverem, Charliem i Milesem zakładają zespół The Last Regret. Dzięki pomocy przyjaciół Maia zaczyna walczyć z demonami swojej przeszłości i wraca do normalnego życia.

Moim zdaniem rozdziały były zdecydowanie za krótkie, a tematy do rozdziałów to jeden wielki spoiler. Akcja działa...

mala1x9 | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

Naprawdę jestem zaskoczona. Gdy zaczynałam książkę nie sądziłam, ze tak bardzo wciągnę się z historię Mai i Kaylera. Świetna, poruszająca, trzymająca za serducho. Troszkę tu tragedii, sensacji i troche romansu. Wszystko razem tworzy naprawdę bardzo dobrą całość. Czyta się lekko, przyjemnie i szybciutko. Szczerze polecam. Czekam na drugą część :)

izabela81 | 2016-10-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016 rok
Przeczytana: 18 października 2016

Sięgając po "Uratuj mnie" zupełnie nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać, ale i też na nic szczególnie się nie nastawiałam. Może to i dobrze, bo podeszłam do tej lektury na spokojnie. Ale ten pozorny tylko spokój szybko został zburzony przez to, co otrzymałam. Książka okazała się niezwykłą historią, która spowodowała, że wróciłam na moment do czasów szkoły średniej, a co za tym idzie, młodzieńczych przyjaźni, miłości, dylematów, problemów.

"Wszedł w moje życie, śpiewając lekko zachrypniętym głosem o dziewczynie ulotnej jak papierowy dym."

Poznajemy dwójkę głównych bohaterów - Mai i Kylera, którzy jednocześnie są narratorami, dzięki czemu wszystko odczuwamy ze zdwojoną siłą. Maia to pełna smutku i żalu dziewczyna, która zapomniała już jak smakuje prawdziwe szczęście. Zresztą podobnie jest z Kylerem, który pragnie spokoju i szczęścia, a strach i gniew mu na to nie pozwalają. Razem tworzą piękną przyjaźń, która choć nie zawsze jest łatwa, a na drodze spotykają ich liczne...

TINA | 2016-11-15
Na półkach: Przeczytane, New Adult, 2016
Przeczytana: 15 listopada 2016

„Ktoś kiedyś powiedział mi, że czasem po prostu potrzebujemy, by ktoś nam towarzyszył. Bez słów. Bez zbędnych gestów. Ale ze wsparciem, jakie niesie sama obecność osoby, której ufamy. Z jego siłą, której czasem nam brakuje”.
Tylko po przeczytaniu tytułu książki „Uratuj mnie” wiedziałam, że wejdę w historię, która poruszy moją duszę tak bardzo, że nie będę mogła przejść obok niej obojętnie.
Maia to młoda dziewczyna, która przeżyła wypadek samochodowy, w którym niestety jej ukochany starszy brat zginął. Od tego momentu jej życie to jeden wielki koszmar. Nie potrafi sobie poradzić z życiem, widzi tylko ciemność i mimo usilnych prób rodziców zapada w głęboką depresję.
Kyler wizualnie kreuje się na „niegrzecznego chłopaka” ale w głębi duszy to utalentowany muzyk, który posiada siłę, determinację i cudowny charakter. Przez ojca skazany jest na ciągłe przeprowadzki – do momentu aż trafia do Pittsburgh’a. To tutaj zaczyna się historia. Ich przypadkowe spotkanie sprawia, że świat tych...

IsaX | 2016-09-21
Przeczytana: 21 września 2016

Bardzo dobra książka, świetnie napisana, ciekawi i charyzmatyczni bohaterowie, poruszający temat, wszystko to co musi być aby zaciekawić czytelnika. Bardzo udany debiut, oby tak dalej. Na pewno sięgnę po kolejną powieść autorki.

tajemniczeksiazki | 2016-09-08
Przeczytana: 08 września 2016

New adult i wszelkie jemu podobne gatunki nie są moją mocną stroną. Zachęcona jednak dość intrygującym, promującym tę powieść opisie, jak również faktem, iż miała ona ponad milion odsłon na Wattpadzie, postanowiłam ją przeczytać. Czy żałuję?

Życie Mai skończyło się wraz ze śmiercią jej ukochanego brata. Dziewczyna przez długi czas nie jest w stanie normalnie funkcjonować, poprzez co traci nie tylko kontakt ze starymi znajomymi, lecz również z własną rodziną. Jej nowa rzeczywistość to pasmo ciągłych udręk i niepowodzeń. Ktoś jednak próbuje wyciągnąć do niej pomocną dłoń... Jednakże, czy będzie ona w stanie zacząć wszystko od początku?

Zacznę może od tego, że naprawdę nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Sugerując się opisem, jak i samą okładką spodziewałam się zbuntowanej młodzieży, która ma swój indywidualny i trudny świat, do którego nikt z zewnątrz nie ma dostępu. Moje spostrzeżenia były dość celne, jednakże ku ogromnemu zaskoczeniu otrzymałam o wiele więcej, niż mogłabym...

maw_reads | 2016-10-11
Przeczytana: 11 października 2016

Uratuj mnie miało być dla mnie chwilą zapomnienia z lekką, niezobowiązującą książką. Okazało się, iż to jedna z tych, które mimo lekkości fabuły są cięższe w odbiorze niż niejeden pisany specjalistycznym językiem podręcznik. Dlaczego? Na początku sądziłam, że wina leży po stronie zbyt szybkiego i chaotycznego biegu wydarzeń i kompletnym braku logiki w kreacji bohaterów. Zaraz potem zaczęłam zauważać pseudo-wartościowe fragmenty, które jak mniemam miały skłaniać czytelników do refleksji, takie, które zapisuje się w zeszycie z pięknymi cytatami. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że niemal każdą z owych "mądrości" można przeczytać na różnego rodzaju portalach dla młodych dziewczyn. Do tego doszły przyprawiające mnie o mdłości słodko-pierdzące wymiany zdań między głównymi bohaterami. Od tej słodyczy można nabawić się cukrzycy, a absurdalność i dziecinność, którymi wręcz ociekają przechyliły szalę rozczarowania i zażenowania. Przestałam liczyć ile razy pacnęłam się książką w głowę, by...

Alexandra | 2016-09-15

28 września będzie miała premierę książka „Uratuj mnie” autorstwa Anny Bellon. Miałam ogromne szczęście, że mogłam ją przeczytać i zrecenzować przedpremierowo. Zapraszam na recenzję.

Maia cierpi po stracie brata. Chociaż minęło już trochę czasu, to nadal przeżywa straszny wypadek, w którym uczestniczyła, jednak jej brat nie przeżył. Trauma wpłynęła na nią tak bardzo, że z roześmianej nastolatki stała się zamkniętą w sobie osobą, która stroni od towarzystwa rówieśników. W szkole nazywana dziwadłem staję się pośmiewiskiem. Nikt z nią nie rozmawia, a to jej najbardziej odpowiada. Pewnego dnia do szkoły przychodzi nowy uczeń Kyler. Już od pierwszego spojrzenia wiedzą, że nie będzie to zwykła znajomość.

Kyler też nie ma łatwego życia z ojcem, który uważa, własnego syna za największą porażę. Chłopak często ucieka z domu więc kiedy nadarza się okazja, aby stworzyć zespół, który da mu chwile wytchnienia, to nie czeka ani chwili. Jednak jak przekonać Maie, która ma głos jak anioł, żeby...