Uratuj mnie

Cykl: The Last Regret (tom 1)
Wydawnictwo: OMGBooks
primrose

Normalne życie Mai skończyło się, gdy zginął jej ukochany brat. Pogrążyła się w żałobie, zerwała kontakty z wszystkimi przyjaciółmi. Liczyły się tylko książki i muzyka. Prawdziwe życie Kylera może się dopiero zacząć. Gdy skończy liceum, przestanie się przeprowadzać, zmieniać szkoły, gdy uwolni się od toksycznego ojca. Na razie jedyną ucieczką pozostaje muzyka. I prowokowanie otoczenia napisami...

Prawdziwe życie Kylera może się dopiero zacząć. Gdy skończy liceum, przestanie się przeprowadzać, zmieniać szkoły, gdy uwolni się od toksycznego ojca. Na razie jedyną ucieczką pozostaje muzyka. I prowokowanie otoczenia napisami na koszulkach.
„A później nauczyłam się wszystkiego od nowa. Pojawił się ktoś, kto przebił się przez wzniesiony przeze mnie mur. Wziął go szturmem i nie pozwolił mi się z powrotem za nim schować. Wszedł w moje życie, śpiewając lekko zachrypniętym głosem o dziewczynie ulotnej jak papierosowy dym”.
W nowej szkole Kyler poznaje Maię. I postanawia się z nią zaprzyjaźnić. Ale czy dziewczyna, która odtrąca od siebie wszystkich, jest na to gotowa? Czy Kyler ma w sobie tyle siły, by nie odpuścić?
I czy to na pewno przyjaźń?
„Uratuj mnie” to pierwsza część serii „The Last Regret”, opowiadającej o grupie przyjaciół z liceum, którzy zakładają zespół rockowy. Książka w zmienionej wersji była publikowana na Wattpadzie, gdzie uzyskała ponad milion odsłon.

źródło opisu: OMGBooks, 2016

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Gosia | 2018-10-21
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2018

Niby kolejna książka z gatunku New Adult o nastolatkach z problemami, a jednak Anna Bellon czymś ujęła mnie w tej historii.
Książka okazała się całkiem niezła i pozwoliła mi wrócić na chwilę do czasów szkoły średniej, do nastoletnich przyjaźni, problemów i rodzącej się pierwszej prawdziwej miłości.
Para głównych bohaterów - Maia i Kyler - nastolatkowie po ciężkich przejściach, są jednocześnie narratorami powieści. Ich bezpośrednia relacja sprawia, że mocniej przeżywamy ich rozterki, dylematy i przemyślenia.
Maia jest pogrążona w rozpaczy po stracie brata, smutna, odizolowana i samotna. Kyler pełen gniewu i buntu, potrafi jednak w końcu znaleźć w sobie pokłady spokoju i staje się oparciem dla Mai. Łączy ich muzyka, która staje się pomostem i początkiem porozumienia i bliskiej przyjaźni.
Bohaterowie są ciekawi i wyraziści, doświadczeni przez los mimo młodego wieku. Kibicujemy ich związkowi i pokonywaniu trudności. CIężko ich nie polubić.
Fabuła ciekawa, przyjemna, zabawne...

Kasiek | 2016-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 11 października 2016

Kolejna pozycja z półki literatury młodzieżowej o fabule skonstruowanej według utartego schematu i typowych bohaterach - nastolatkach po przejściach. Czyli krótko - nic nowego. Żadnych niespodzianek, żadnych większych emocji, jednak mimo tego, nie mogę zaliczyć tej książki do nietrafionych. Czytało się ją całkiem dobrze. Dużym walorem jest zapewne postać Kylera, jego podejście do życia, umiejętność nawiązywania kontaktów, a także poczucie humoru. Mia z czasem także staje się coraz bardziej przebojowa, a to właśnie za sprawą Kylera. Szkoda jednak, że tak dobrze wykreowani bohaterowie są uczestnikami tak przewidywalnego toku wydarzeń.
Mimo wszystko nie żałuję czasu poświęconego tej książce. Na pewno miałabym o niej lepsze zdanie gdybym wcześniej nie poznała już tyle podobnych jej historii.

Gosia | 2018-02-25
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 25 lutego 2018

Kyler kolejny raz przeprowadza się z rodzicami do nowego miasta. Nowe otoczenie, nowa szkoła, brak znajomych. W pierwszym dniu w szkole przypadkowo poznaje Maię, która traktowana jest jak odludek, izoluje się od ludzi. Maia przeżywa w taki sposób wypadek i śmierć swojego starszego brata. Jednakże pomiędzy Kylerem i Maią nawiązuje się porozumienie. Wspólnie z kilkoma kolegami ze szkoły zawiązują zespół muzyczny The Last Regret.
Jak dla mnie książka zbyt młodzieżowa, bardzo długo się "rozkręcała" i dłużyła mi się w czytaniu.

mania_kch | 2016-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2016

Niestety ja nie zostałam zauroczona tą historią. Brakowało jej świeżości, bo to co tam przeczytałam to już było. Niczym mnie historia nie zaskoczyła, niczym nie zaciekawiła. Jednym słowem była nudna.
Postacie bez wyrazu, nie czułam z nimi żadnego połączenia.
Cała historia to zlepek kilkunastu wydarzeń, które momentami nieudolnie zostały ze sobą powiązane. Czyta się mechanicznie bez emocji.

Mystery | 2018-01-18
Przeczytana: 16 stycznia 2018

W tej książce nie znajdziecie nic nadzwyczajnego - nie różni się za wiele od innych książek typu New Adult.

Jednak mimo to muszę przyznać, że miło spędziłam czas.
Czasem mnie trochę irytowały niektóre dziecinne dialogi zakochanych młodych ludzi, ale jako całość książka wypada całkiem nieźle.

Cytaty:

"Z obecnością wroga da się oswoić, to brak przyjaciela jest bardziej bolesny."

"Nie trzeba znać kogoś długo, aby na stałe ulokował się w naszym życiu."

"Życie miejscami było do dupy, ale czasem na drodze spotykaliśmy ludzi, którzy byli warci tego,by żyć.

Funa | 2016-10-06

"Nie oglądaj się za siebie, bo to wszystko masz już za sobą. Patrz przed siebie, bo tam są twoja rodzina i wszyscy, którzy cię kochają".

Kiedy czytałam tę książkę na Wattpadzie, uznałam ją za coś wspaniałego. Nie mogłam się od niej oderwać i czytałam po parę razy, ale kiedy w końcu dostałam egzemplarz papierowy to... tak jakby trochę się zawiodłam.

Maia Hamilton od śmierci swojego starszego brata Micaha nie odzywa się prawie do nikogo, nie ma kolegów w szkole i w ogóle jest taką outsiderką. Pewnego dnia podczas jej przerwy na lunch dziewczyna śpiewa i słyszy to Kyler, który wchodzi do pokoju muzycznego i zaczyna śpiewać razem z nią. Tak zaczyna się ich wspólna przygoda. Zostają przyjaciółmi i razem z Oliverem, Charliem i Milesem zakładają zespół The Last Regret. Dzięki pomocy przyjaciół Maia zaczyna walczyć z demonami swojej przeszłości i wraca do normalnego życia.

Moim zdaniem rozdziały były zdecydowanie za krótkie, a tematy do rozdziałów to jeden wielki spoiler. Akcja działa...

mala1x9 | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

Naprawdę jestem zaskoczona. Gdy zaczynałam książkę nie sądziłam, ze tak bardzo wciągnę się z historię Mai i Kaylera. Świetna, poruszająca, trzymająca za serducho. Troszkę tu tragedii, sensacji i troche romansu. Wszystko razem tworzy naprawdę bardzo dobrą całość. Czyta się lekko, przyjemnie i szybciutko. Szczerze polecam. Czekam na drugą część :)

zaczytanapatka | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Po śmierci brata Maia Hamilton całkowicie odizolowała się od znajomych, do nikogo się nie odzywa i większość czasu spędza samotnie. Nie zdając sobie z tego sprawy popada w coraz większą depresję. Kyler jest skazany na ciągłe przeprowadzki. Praca jego ojca nie pozwala mu dłużej zostać w jednym miejscu a ojciec uważa go za swoją największą życiową porażkę. Ten "niegrzeczny chłopak" trafia przypadkiem pod drzwi sali gdzie Maia śpiewa. To co słyszy łapie go za serce a on pragnie zaprzyjaźnić się z tą niedostępną dla nikogo dziewczyną. Największą miłością Kylera jest muzyka a on sam jest niezwykle utalentowany. Jego determinacja doprowadza do tego, że wraz z grupą poznanych przyjaciół zakłada zespół. Uparty chłopak przebija się przez mur jaki wokół siebie zbudowała Maia i wciąga ją do zespołu. Oboje są zdeterminowani i zranieni ale może to właśnie muzyka stanie się lekiem na ich problemy i wytworzy emocjonalną więź pomiędzy bohaterami?

"Uratuj mnie" to historia o...

izabela81 | 2016-10-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016 rok
Przeczytana: 18 października 2016

Sięgając po "Uratuj mnie" zupełnie nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać, ale i też na nic szczególnie się nie nastawiałam. Może to i dobrze, bo podeszłam do tej lektury na spokojnie. Ale ten pozorny tylko spokój szybko został zburzony przez to, co otrzymałam. Książka okazała się niezwykłą historią, która spowodowała, że wróciłam na moment do czasów szkoły średniej, a co za tym idzie, młodzieńczych przyjaźni, miłości, dylematów, problemów.

"Wszedł w moje życie, śpiewając lekko zachrypniętym głosem o dziewczynie ulotnej jak papierowy dym."

Poznajemy dwójkę głównych bohaterów - Mai i Kylera, którzy jednocześnie są narratorami, dzięki czemu wszystko odczuwamy ze zdwojoną siłą. Maia to pełna smutku i żalu dziewczyna, która zapomniała już jak smakuje prawdziwe szczęście. Zresztą podobnie jest z Kylerem, który pragnie spokoju i szczęścia, a strach i gniew mu na to nie pozwalają. Razem tworzą piękną przyjaźń, która choć nie zawsze jest łatwa, a na drodze spotykają ich liczne...

książek: 1925
IsaX | 2016-09-21
Przeczytana: 21 września 2016

Bardzo dobra książka, świetnie napisana, ciekawi i charyzmatyczni bohaterowie, poruszający temat, wszystko to co musi być aby zaciekawić czytelnika. Bardzo udany debiut, oby tak dalej. Na pewno sięgnę po kolejną powieść autorki.