Papież musi zginąć

Tłumaczenie: Jacek Jaroszewicz
Wydawnictwo: Otwarte
Bala Santa

Zamach na papieża Polaka. Objawienie się Matki Boskiej muzułmaninowi. Tajemnicze porwania włoskich nastolatek. Zaginiony list siostry Łucji do Jana Pawła II. Co łączy te wydarzenia? Redaktorka dziennika „The Times” Sarah Monteiro wie na ich temat więcej, niż powinna. Tropem dziewczyny oraz jej tajemniczego przyjaciela Rafaela podążają tajne służby USA, Rosji i... Watykanu. Okazuje się, że...

Zamach na papieża Polaka.
Objawienie się Matki Boskiej muzułmaninowi.
Tajemnicze porwania włoskich nastolatek.
Zaginiony list siostry Łucji do Jana Pawła II.

Co łączy te wydarzenia?

Okazuje się, że za sterami historii stoją ludzie znacznie potężniejsi, niż kiedykolwiek odważono się sądzić.
Czy Sarah zdoła ocalić siebie i swoich bliskich - tych, którzy jeszcze pozostali przy życiu?

Niebezpiecznie wciągający thriller portugalskiego mistrza sensacji.

Poznaj szokujące kulisy wydarzeń, które wstrząsnęły światem!

(oprawa twarda)

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2009

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

alicjuszka | 2012-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

Wczoraj skończyłam czytać. Przez pierwszą połowę jakoś przebrnęłam (dla mnie za dużo i za często autor przeskakuję z jednego wątku do drugiego, od jednego bohatera do drugiego). W drugiej części dopiero byłam pewna kto jest kto.
Pomimo tego polecam książkę do przeczytania, nie powinien to być stracony czas.

BIETKA | 2011-02-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 lutego 2011

Inspiracją do sięgnięcia po tę książkę, była przede wszystkim informacja na okładce, z tyłu, o objawieniu się Matki Boskiej muzułmaninowi. To było dla mnie coś zupełnie nowego!
Powieść ma cechy reportażu, narrator występuje w pierwszej osobie liczby mnogiej. Czytelnik "wędruje" przez świat, że wymienię choćby Londyn, Paryż, Stambuł, Moskwę, Wadowice.
Niechronologiczna kompozycja powieści polega na przemieszczaniu się akcji w czasie ( skoki w datach) i przestrzeni geograficznej.
Niespójny początek fabuły w kilku początkowych, krótkich rozdziałach, wypunktowuje miejsca, sytuacje, postaci tajnych służb, osób duchownych, prasy. W miarę rozwoju akcji, następuje ich powiązanie, coś na kształt wypełniania obrazu z puzzli,
Niesamowite, nieoczekiwane, gwałtowne zwroty akcji, zdumiewają czytelnika.
Fabuła książki koncentruje się wokół zamachu na JP2. Narrator relacjonuje kilka poruszających scen sytuacyjnych z udziałem naszego Wielkiego Rodaka, JP2.
Zapętlone wątki ukazują historyczne...

Thomas886 | 2015-03-05
Przeczytana: 25 września 2014

Ciekawa ksiązka przedstawiająca losy papieża Jana Pawła II.

Gold_Fever | 2015-06-16
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Genialna książka. Nie sądziłam, że pozycja o takim tytule jest w stanie mnie zainteresować i bez reszty wciągnąć. Sięgnęłam po nią przypadkiem ale oderwać się od niej było dużo trudniej. Z ,, Inferno'' Dana Browna stawiam ją praktycznie na równi.

pole_minowe | 2014-07-04
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Jak dla mnie ciężko się czytało... mnóstwo bohaterów, mnóstwo wątków, mnóstwo teorii spiskowych, nie wiadomo kto jest kim, a i tak o wszystkim decyduje cena... Co jakiś wątek się rozwinął, to już Autor przeskakiwał do innego... Ciężko mi to było ogarnąć...

część II - jak zwykle zaczęłam nie od tej książki co trzeba, bo jak zwykle wydawca doszedł do wniosku, że zapewne 'wszyscy o tym wiedzą', więc po co poświęcić kilka cm2 na stosowną adnotację... może łatwiejsza byłaby ta lektura w kontynuacji.../?/

Agg | 2010-09-24
Przeczytana: 24 września 2010

Dobrnęłam do jakiś 3/4 i dalej nie mogłam. Książka jest po prostu nudna, kompletnie nie wciąga czytelnika. Do tej pory nie mogę skojarzyć, który bohater jest kim, więc to też mówi samo za siebie.
Zdecydowanie nie polecam.

wiejskifilozof | 2012-07-05

Akcja jest tu średnia , mnóstwo teorii spiskowych .

jaga | 2013-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Wspaniała książka. Czytałam z ogromnym zaciekawieniem, z dreszczem emocji, żałowałam, że już się skończyła, kiedy się skończyła. Tempo, akcja, tempo, akcja i co z tego, że bohaterów wielu, sytuacji wiele, retrospekcji wiele, szerokości geograficznych wiele. Mnie to nie przeszkadzało, chaosu nie wprowadzało, wręcz przeciwinie, sprawiało, że
cały ten przedstawiony świat wydał się bardziej rzeczywisty.
Polecam oczywiście. Bardzo, bardzo.

Julia | 2013-03-01
Przeczytana: listopad 2011

II część ksiązki Ostatni Papież. I znów akcja jest błyskawiczna -zamach na papieża Polaka. Objawienie się Matki Boskiej muzułmaninowi. Tajemnicze porwania włoskich nastolatek. Zaginiony list siostry Łucji do Jana Pawła II. Pościgi, tajemnice i wydarzenia, które wstrząsnęły światem. Czasem przyjemnie po takie ksiązki sięgnąć. Mi się podobała, choć nieco mniej niż I część.

rosa-yeryha | 2013-03-24
Na półkach: Przeczytane, 2013

dałam ocenę "może być"; aczkolwiek książka nie bardzo przypadła mi do gustu- jeśli chodzi o samo pisanie. Dopiero pod koniec książki "załapałam" kto ,co... ale przeczytałam ją z trudem do końca, bo lubię takie tematy.