Grimm Fairy Tales #02 Kopciuszek

Tłumaczenie: Aaron Welman
Cykl: Grimm Fairy Tales (tom 2)
Wydawnictwo: Okami
Grimm Fairy Tales #02 Cinderella
fantastyka, horror, baśnie,
komiksy
electric_cat

Dwieście lat. Już tak długo opowieści snute niegdyś przez Braci Grimm zachwycają pokolenia czytelników. Oparta na motywach z tych baśni komiksowa seria „Grimm Fairy Tales" na nowo odkrywa mroczną stronę popularnych historii, ożywia je dzięki płynnej narracji i wyrazistym ilustracjom. Zakompleksiona szara myszka marzy o dołączeniu do elitarnego bractwa studenckiego, ale rzeczywistość bywa...

Zakompleksiona szara myszka marzy o dołączeniu do elitarnego bractwa studenckiego, ale rzeczywistość bywa brutalna. Zraniona odmową dziewczyna trafia na wykład o znanych każdemu baśniach i w tajemniczy sposób przenosi się w realia „Kopciuszka". Czy w tej opowieści odnajdzie ukojenie?

Macocha i dwie siostry znęcają się nad Kopciuszkiem w każdy możliwy sposób. Czy dziewczynie uda się odmienić swój los? Czy odnajdzie zemstę?
Oto opowieść, która nie zakończy się standardowym „i żyli długo i szczęśliwie".

źródło opisu: Wydawnictwo Okami, 2016

źródło okładki: Okami, 2016

Wkp | 2016-09-07
Przeczytana: 10 września 2016

KOPCIUSZEK NERD

W drugim tomie komiksowej serii, w której współcześnie żyjącym nam bohaterowie stają się częścią świata doskonale znanego wszystkim z baśni na scenę wkracza Kopciuszek. Jak przystało na serię „Grimm Fairy Tales” jest nowocześnie, niebezpiecznie, z nutą grozy, porcją krwi i szczyptą erotyzmu w postaci wydekoltowanych dziewczyn o dużych biustach.

Dla głównej bohaterki, Cindy, szarej myszki z zacięciem do bycia geekiem, chęć zdobycia popularności w szkole kończy się wyśmianiem i łzami. Załamana dziewczyna przypadkiem natrafia na wykład dr Seli Mathers „Baśnie. Fantazja jako nośnik rzeczywistości?”. Chcąc uciec od szarej codzienności wciąga się w opowieść o twórczości braci Grimm do tego stopnia, że dosłownie trafia w sam środek zdarzeń „Kopciuszka”. Cindy i główną bohaterkę owej baśni łączy bardzo wiele – niedoceniane, wyśmiewane, znieważane i prześladowane są własnym lustrzanym odbiciem, z tym, że Kopciuszek doświadcza tego wszystkiego nie ze strony rówieśników, a...

KotWBookach | 2016-08-22

Seria komiksów „Grimm Fairy Tales” to przedsięwzięcie, które ma na celu przedstawienie znanych wszystkim baśni w nowy sposób: łącząc opowieść z motywami współczesnymi, ma zaprezentować ją jako wcale nie tak piękną, jak wydaje się w tym najpopularniejszym wydaniu. Samą serię określa się gatunkowo jako horror, można się więc domyślić, że pewne wątki zostaną potraktowane inaczej i poprowadzone w zupełnie innym kierunku, z zachowaniem całej baśniowej otoczki oczywiście. Przedsmak tego dane mi było poznać dzięki pierwszemu zeszytowi serii. „Czerwony Kapturek” bardzo swobodnie traktował założenia całości - prawdziwy klimat daje się odczuć dopiero w zeszycie drugim, zatytułowanym „Kopciuszek”.

Cindy marzy o dołączeniu do pewnego stowarzyszenia studenckiego. Gdy w końcu zbiera się na odwagę, by przyjść na spotkanie rekrutacyjne, po wypełnieniu formularza i opuszczeniu Sali uświadamia sobie, że zapomniała oddać długopis. Po powrocie zastaje grupkę dziewczyn radzącą nad nowymi kandydatkami...

ZCYKLU | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

"Grimm Fairy Tales #02" to pozycja wciąż niedoskonała, ale o wiele ciekawsza od poprzedniej części. Przekonamy się, czy tendencja zwyżkowa się utrzyma. Wydawca pobudził jednak nieco ciekawość odbiorców, zwłaszcza że nic nie przyciąga uwagi lepiej niż odrobina makabry. Tym razem czytelnik będzie miał do czynienia z lekturą szybką, ale nawet zajmującą, a z całą pewnością nie nużącą czy irytującą fabularnymi uproszczeniami. Oby tak dalej.

Cała recenzja do przeczytania na: http://zcyklu.pl/na-czasie/455/Basniowy-cyrograf.

ryszpak | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017