Smokopolitan (1/2015)

Okładka książki Smokopolitan (1/2015)
Anna JakubowskaKatarzyna Koćma Wydawnictwo: Historia Vita Seria: Smokopolitan czasopisma
Kategoria:
czasopisma
Seria:
Smokopolitan
Wydawnictwo:
Historia Vita
Data wydania:
2015-05-08
Data 1. wyd. pol.:
2015-05-01
Język:
polski
ISBN:
24496251
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Relax nr 45 Andy Belanger, Frank Bello, Wojciech Bem, Artur Biernacki, Wojciech Cichoń, Artur Grzenda, Hermann Huppen, Tomasz Jeruszka, Sławomir Kiełbus, Maciej Kisiel, Andrzej Łaski, Andrzej Pilipiuk, Jacek Skrzydlewski, Karol Weber, Łukasz Zabdyr
Ocena 3,0
Relax nr 45 Andy Belanger, Fran...
Okładka książki RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrzej Graniak, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Zbigniew Larwa, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Andrzej Pilipiuk, Dariusz S. Rygiel, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Karol Weber, Łukasz Zabdyr, Ernö Zöràd
Ocena 7,1
RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrz...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Nowa Fantastyka 416 (05/2017) Paul McAuley, Jack McDevitt, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Alastair Reynolds, Maciej Rumiancew, Marcin Strzyżewski, Istvan Vizvary
Ocena 6,2
Nowa Fantastyk... Paul McAuley, Jack ...
Okładka książki Nowa Fantastyka 435 (12/2018) Marta Kładź-Kocot, Julia Ostapienko, Dominica Phetteplace, Olga Raine, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Przemysław Zańko-Gulczyński
Ocena 7,0
Nowa Fantastyk... Marta Kładź-Kocot,&...
Okładka książki Nowa Fantastyka 423 (12/2017) Bartek Biedrzycki, Ted Kosmatka, Justyna Lech, Romuald Pawlak, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Anthony Ryan, Django Wexler
Ocena 6,5
Nowa Fantastyk... Bartek Biedrzycki, ...
Okładka książki Nowa Fantastyka 395 (8/2015) Jake Kerr, Ken Liu, Marcin Luściński, Paweł Paliński, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Robert Shearman, Marcin Staszak, Michael Swanwick
Ocena 6,8
Nowa Fantastyk... Jake Kerr, Ken Liu,...
Okładka książki Nowa Fantastyka 430 (07/2018) Bartłomiej Dzik, Carol Emshwiller, Wiesław Gwiazdowski, Usman T. Malik, Olga Raine, Redakcja miesięcznika Fantastyka
Ocena 6,6
Nowa Fantastyk... Bartłomiej Dzik, Ca...
Okładka książki Nowa Fantastyka 404 (05/2016) Arie Coleman, Bartosz Działoszyński, Sandra McDonald, Tomasz Przewoźnik, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Michael Swanwick, Catherynne M. Valente
Ocena 6,8
Nowa Fantastyk... Arie Coleman, Barto...
Okładka książki OkoLica Strachu nr 3/2016 Piotr Borowiec, Aleister Crowley, Mikołaj Kołyszko, Kazimierz Kyrcz jr, Joanna Łańcucka, Iwona Mejza, Ksenia Olkusz, Artur Urbanowicz, Juliusz Wojciechowicz, Krzysztof Wroński, Karol Zdechlik, Aleksandra Zielińska
Ocena 7,1
OkoLica Strach... Piotr Borowiec, Ale...

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
21 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
708
435

Na półkach: , ,

Półtorej roku od ukazania, ale w końcu się dorwałem do egzemplarza (ebook) i przeczytałem. Krótko: warto, choć nie od deski do deski. Dwa opowiadania świetne reszta co najwyżej przeciętna.
We wstępie do pierwszego numeru nawiązują do pierwszego wydania Magii i Miecza, miło, że zauważają, że nie są pierwsi i zapewne nie ostatni. Wrócenie do formuły zina (uwspółcześnionej), produktu od fanów dla fanów - świetnie. Dla czytelnika ryzykownie, bo można natknąć się na niskiej jakości amatorszczyznę podpompowaną rozbujały ego naczelnego, redakcji. Na szczęście w Smokopolitanie nie jest tak źle.

Motyw przewodni numery: pisarskie wychodzenie z szafy: nie dla mnie, ale może nie będzie tak źle i co nie co poczytam sobie.
Simon Znak: "ABC wychodzenia z szafy". No i już na starcie tekst nie dla mnie, pierdu, pierdu, przeleciałem szybko przez akapity nic dla siebie nie znajdując. Początek kiepski.
Katarzyna Koćma: "Jak porzucić klasyków". Niby tekst już bardziej do mnie skierowany, tak jak dla każdego aktywnego użytkownika LubimyCzytać. Tylko tak topornie napisany, że dałem sobie spokój. Esejomanifest pisany z pozycji antytradycjonalistycznej. Już po pierwszym zdaniu miałem dość, a później jest gorzej. Później jest jeszcze gorzej. Czytając, z linijki na linijkę coraz bardziej fragmentarycznie, miałem wrażenie, że pierwotnie tekst powinien być skierowany do amatorów, domorosłych blogerów, itp. Ale w praktyce wyszło pierdu pierdu, w moim odczuciu studentki pierwszego roku polonistyki, która myśli, że boga za nogi złapała. Szkoła poetów, krytyków psia jego mać. Nauczyła się kilku pojęć na zajęciach i wieczorami w grupie ziomków wali mądrościami. Niestrawny teks. Jak na razie początek magazynu słaby.
Krzysztof Rudek: "Rady dla początkujących MG". Tekst dla bardzo początkujących. Każdy kto liznął tematu wynudzi się przy tekście. Przypomniał mi się żartobliwy poradnik dla graczy MtG, gdzie zalecano przyjść na turniej wyspanym, umytym i po zastosowaniu antyperspirant. Tutaj też padają takie rady, ale na serio. Ciągle słabo.
Karolina Łukasik: "Anatomia larpa". Za larpami aż tak bardzo nie przeszkadzam, choć brałem w nich udział wieki temu, gdy cały ten pomysł raczkował, teraz może być lepiej, sentymentu i nostalgii za nimi nie czuję, więc tekst też mi jakoś obojętnie przeleciał. Mam już za sobą 1/3 magazynu i jest słabo.
Ale zaczynają się opowiadania i tutaj magazyn Smokopolitan pokazuje swój pazur, przynajmniej ze dwa.
Andrzej Pilipiuk: "Szkolne wspominki". No i mamy pierwszą perełkę. Dla fanów Wędrowycza choćby dla tego krótkiego opowiadanka jest to pozycja obowiązkowa. Fani, przez te kilkanaście akapitów będą mieli banana na twarzy, a Ci co Jakuba nie lubią będą mieli powód go znienawidzić. Choćby dla tego, że spalił jedną bardzo znaną Akademię. Miodzio.
Maciej Maciejewski: "Protea 1.0". Całkiem fajne opowiadanie, po ostatnich zdaniach na chwilę się zatrzymałem i pomyślałem. A to już plus. I też jak na razie bardziej obawiam się bestii w człowieku niż potencjalnej bestii, która może wyjść ze Sztucznej Inteligencji.
Anna Jakubowska: "Bajka o pogrzebie". Jakieś dzieci, jakiś anioł. Już po pierwszych zdaniach do mnie to nie trafiło, kilka akapitów dalej dałem sobie spokój. Nie dla mnie. Lipa.
Michał Marzec-Remiszewski: "Zmartwychwstałem jako android". Druga perełka tego zbioru. Pierwsza była komediowa, teraz mamy refleksyjne opowiadanie. Czy skopiowanie świadomości do sztucznego ciała da nam życie wieczne? Inne podejście do androidów. Nie jako niezależnych bytów, w których może wykształcić się świadomość, dusza. Ale jako narzędzie dla podtrzymania naszego ego, nas samych. Warto.
Jarosław Urbaniak: "Wszystkiemu winne są gady". Taka zabawa hasłem "reptilianie rządzą światem". Ale ogólnie wyszło słabo.
Paweł Majka: "Oko cyklonu". Podróż w czasie. Wiecznie żywy temat dla s-f. W krótkim opowiadaniu. Bardzo krótkim. Chyba trailer do opowiadania. Tłumaczenia autora dłuższe i ciekawsze niż samo opowiadanie. Chaos i lipa. I gdzie tu był ten redaktor tak zachwalany przez autora w wywiadzie, który jest kilka stron dalej?
Recenzja Macieja Pitala książki Pawła Majki "Pokój światów". Ok, zachęcająca do książki ;-)
Piotr W. Cholewa. Krótkie wspominki o Pratchettcie. Miły akcent.
Wywiad z pisarzem Rafałem Majką. Spoko. Poruszyli główny temat numeru, a rady Majki dla początkujących pisarzy mogę skrócić do: miej dobrego redaktora.
Kolejny wywiad jest z Januszem Kamieńskim. Nie siedzę w środowisku, więc i ten Pan i jego kanał nie jest mi znany. Ujdzie.
Sebastian Uznański: "Fantasy jako współczesny mit". Trochę ta analiza przekombinowana, ale co nie co prawdy w tym jest. I też mnie bardzo irytuje uproszczenie, że czytając fantasy lub grając w grę uciekamy od rzeczywistości. A lektura Sienkiewicza to niby co?
Marcin Kłak próbuje zanalizować aferę przy rozdawaniu nagród Hugo. Coś dużo w tym numerze analiz. A z nimi jest tak, że jak cię temat nie interesuje, to przerzucasz strony.

Lektura poszła szybko. Choć to moje klimaty większość tekstów była dla mnie mało interesująca. Ocena byłaby poniżej przeciętnej, ale numer uratowany został dwoma opowiadaniami.

Półtorej roku od ukazania, ale w końcu się dorwałem do egzemplarza (ebook) i przeczytałem. Krótko: warto, choć nie od deski do deski. Dwa opowiadania świetne reszta co najwyżej przeciętna.
We wstępie do pierwszego numeru nawiązują do pierwszego wydania Magii i Miecza, miło, że zauważają, że nie są pierwsi i zapewne nie ostatni. Wrócenie do formuły zina (uwspółcześnionej),...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    27
  • Posiadam
    9
  • Chcę przeczytać
    8
  • 2015
    2
  • Czasopisma
    2
  • Komiksy i czasopisma
    2
  • Ulubione
    1
  • * dostępność - ebook
    1
  • EBooki
    1
  • Ebook
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Smokopolitan (1/2015)


Podobne książki

Okładka książki Kaczor Donald 03/2024 + Kaczor Donald 01/1994 Tello -Team, Marçal Abella Bresco, Maximino Tortajada Aguilar, Francesco Artibani, Carl Barks, Sergi Cardó, Flor Collins, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Janet Gilbert, Sander Gulien, John Kane, Bob Karp, Kari Korhonen, Jan Kruse, John Lustig, Miguel, Hanne Guldberg Mikkelsen, Paul Murry, Hjemmet Oslo, Stefan Petrucha, Redakcja magazynu Kaczor Donald, Francisco Rodriguez Peinado, Rodriques, Maria José Sánchez Núñez, Hugo Sauer, Al Taliaferro, William Van Horn
Ocena 7,3
Kaczor Donald ... Tello -Team, Marçal...
Okładka książki Znak nr 827 / 2024 Maciej Bobula, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Olga Gitkiewicz, Weronika Gogola, Jerzy Illg, Michał Jędrzejek, Maria Karpińska, Aleksandra Kasprzak, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Zbigniew Łagosz, Małgorzata Lebda, Anna Marchewka, Eliza Mórawska-Kmita, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Tomasz Stawiszyński, George Steiner, Ola Szmida, Tomasz P. Terlikowski, Olga Tokarczuk
Ocena 7,0
Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 4 (76) / 2024 Łukasz Barys, Wojciech Bonowicz, David Brooks, Kasia Drewek, Hanka Grupińska, Magdalena Kicińska, Christian Kobluk, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Tomasz Szymon Markiewka, Karolina Przewrocka-Aderet, Redakcja magazynu Pismo, Adrienne Rich, Beata Szady, Piotr Szulc, Piotr Tracz, Arvis Viguls
Ocena 6,6
Pismo. Magazyn... Łukasz Barys, Wojci...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 3 (75) / 2024 Anna Alboth, Jon Lee Anderson, Wiktoria Bieżuńska, Darko Cvijetić, Marcin Czajkowski, Mireła Iwanowa, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Magdalena Nowicka-Franczak, Cathy Park Hong, Redakcja magazynu Pismo, Ali Smith, Filip Zawada
Ocena 7,1
Pismo. Magazyn... Anna Alboth, Jon Le...
Okładka książki Znak nr 826 / 2024 Monika Bobako, Wojciech Bonowicz, Sylwia Czubkowska, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Kamil Fejfer, Olga Gitkiewicz, Jonathan Haidt, Maria Karpińska, Dominika Kozłowska, Katarzyna Kubisiowska, Jakub Majmurek, Małgorzata Nocuń, Eligiusz Piotrowski, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Bartosz Sadulski, Eric Schmidt, Nuria Selva Fernandez, Agata Sikora, Anna Świrszczyńska, Ola Szmida
Ocena 7,0
Znak nr 826 / ... Monika Bobako, Wojc...

Przeczytaj także