Zgłosuj na książki roku 2017

Opracowanie literackie jednej z lektur szkolnych.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

JaneS | 2013-11-10

Wiem, że dla innych to co napiszę jest nie do zrozumienia, przyjęcia, ale ta książka nie zafascynowała mnie tak jak niektórych. Przeczytałam, bo była to moja lektura. Gdyby nie to, to nie wiem, czy zdecydowałabym się ją przeczytać tak sama z siebie. Nie jestem fanką fantasy, także książka niezbyt dla mnie.

Jednak jeśli mam ocenić całokształt, to zdecydowanie świetny pomysł na książkę, napisana jest fajnym językiem i zawiera dużo opisów, co dla mnie jest ogromnym plusem. Na pewno poleciłam ją osobom, które wielbią fantasy. Dla takich osób to strzał w 10.

chiave | 2017-03-25
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 25 marca 2017

Nie, to jednak stanowczo nie moja bajka. Przekonuję się o tym po raz kolejny i choć w pełni doceniam pisarski kunszt Sapkowskiego, jego inteligencję i humor, mimo fantastycznie zrealizowanego audiobooka stwierdzam, że to po prostu nie to. Po raz kolejny przypomina mi się przeczytana niegdyś opinia jednego z krytyków: że imaginowane światy w których rozgrywają się historie fantasy, choćby nie wiem jak rozbudowane i bogate, nie wytrzymują konfrontacji ze światem rzeczywistym i są skazane na imitacyjność i niekompletność. Nie jest to zarzut pod adresem żadnego z autorów – to immanentna cecha gatunku, można powiedzieć, jego wada wrodzona, którą autorom fantasy udaje się co najwyżej trochę lepiej ukryć. To trochę tak jak z systemem aksjomatów: niezależnie od tego, jak będzie rozbudowywany, oparty o niego opis rzeczywistości nigdy nie wyczerpie jej bogactwa.

| 2014-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Film ,,Hobbit-Pustkowie Smauga" został wyreżyserowany przez Petera Jacksona.Liczne pościgi, walki, zabójstwa i ucieczki trzymały w napięciu.Druga część przygód Hobbita wypełniona jest dynamicznymi sytuacjami i większą dawką humoru.
,,Pustkowie Smauga" nie pozostawia wątpliwości, iż nowa trylogia Petera Jacksona na pewno nie jest ekranizacją ,,Hobbita.." tylko luźną filmową adaptacją. Aktorzy występujący w pierwszej części nadal grają na bardzo dobrym poziomie. Mimo tego, że Bilbo Baggins stał się w drugiej części postacią drugoplanową, nadal zachwyca swoją kreacją. Również Orlando Bloom w roli Legolasa wypadł bardzo dobrze.
Efekt specialne w większości przypadków zachwycają. Smok jest niezwykle dopracowany i wygląda jak żywy. Natomiast scena z Gandalfem w Dol-Guldur- walka jasnej i ciemnej magii chwilami prezentuje się sztucznie. Dużym plusem filmu są malownicze krajobrazy, które kręcono w Nowej Zelandii. Scieżka dźwiękowa była dopracowana do każdej sceny.
Film ,,Hobbit-...

Sylffia | 2013-11-08

To co wydawałoby się być hitem okazało się dnem... bez zachwytów. Męczyłam się czytając... ot taka bajeczka dla dzieci. a na filmie po 20 minutach usnęłam...

Miśka | 2015-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Lektury
Przeczytana: 15 marca 2014

nudy nudy nudy

Natalia Górska | 2014-12-18
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Piękna opowieść o honorze, wywiązywaniu się z obietnic, poszukiwaniu, trudach i przyjaźni. Bardzo podobały mi się wstawki Tolkiena, który pisał tak, jakby to był reportaż. Miejsca opisane ze szczegółami-idealne dla kogoś z wyobraźnią, któremu momentalnie obraz stawał przed oczami. Cudowna, przenikliwa, w dobrym guście. Historia dla każdego =)

darkin21 | 2014-12-14
Przeczytana: 23 lipca 2010

Książka ta choć w brew pozorom wydaje się nudna i bez znaczenia,to ukrywa w swojej fabule coś więcej.Podróż starego człowieka o imieniu Santiago to jedynie metafora,która kryje w sobie tajemnice.Powieść ta ukrywa w sobie motywy między innymi :
motyw morza- które symbolizuje walkę z przeszkodami i sprawdzenie samego siebie.
motyw podróży-symbolizuje wiedzę i zdobywanie doświadczenia
motyw przyjaźni-ukazuje jak trudno jest żyć w samotności.
A więc książka ta pod warstwą fabuły kryje życiowe rady i wskazówki.

Molksiazkowy20 | 2017-01-14

Powiem tak ten co wymyślił żeby Hobbit był lektura to powinien zostać zwolniony ze stanowiska bo to nie powinna być lektura a dobrowolnie przeczytana .Książka osobiście mi się podobała i zakochałam się w innych jego książkach <3 .Tolkien jest królem fantastyki bez wątpienia .

Izabela Porębska | 2015-10-28
Przeczytana: październik 2015

Hobbit - wspaniała książka, niesamowite poczucie humoru Tolkiena, fantastyczne przygody i opisy bohaterów. Pochłonęłam tę książkę w ciągu 6 godzin! Zapomniałąm całkowicie o Bożym świecie ;D
Nie tylko polecam a wręcz sugeruję, żeby sięgnąć po tę pozycję!

PS. Film można śmiało odpuścić! - w porównaniu wypada co najmniej blado :/ nie oczarowuje i nie ma tej magii w sobie ;)

Michał Głowacz | 2017-09-16

Ocena zbiorcza całego oryginalnego cyklu wiedźmińskiego (2 tomy opowiadań + 5 tomów sagi), zaczynającego się właśnie od "Ostatniego życzenia": arcydzieło literatury fantasy. Wciąga jak odkurzacz.

Uwaga! Zakup tej książki pociągnie za sobą kupno 6 kolejnych.