Myśli do słów. Szkice o poezji

Seria: Szkice
Wydawnictwo: Biuro Literackie

Tom szkiców autora – nagrodzonej Nagrodą Literacką Gdynia – Twarzy Tuwima to portret najwybitniejszych postaci poezji polskiej i światowej. Czytelnik znajdzie tu eseje na temat twórczości Słowackiego, Różewicza, ale i Rimbauda czy Celana. Dogłębna lektura wierszy mistrzów oraz talent autora do wyjaśniania nawet najbardziej tajemniczych zapisów poetyckich pozwalają stwierdzić, że Myśli do słów to jedna z najwybitniejszych książek eseistycznych ostatnich lat.

źródło opisu: http://www.poezjem.pl/tytul/430/Mysli-do-slow/1/

źródło okładki: http://www.poezjem.pl/tytul/430/Mysli-do-slow/1/