Analiza strategiczna przedsiębiorstwa

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320813891
biznes, finanse

Niniejsza książka pozwoli polskiemu menedżerowi zmniejszyć ryzyko błędnych przewidywań i wadliwej diagnozy. Publikacja przedstawia metody analizy strategicznej najczęściej stosowane w zarządzaniu strategicznym na zachodzie. Autorki opisują metody analizy makrootoczenia, otoczenia konkurencyjnego oraz sytuacji wewnętrznej przedsiębiorstwa.Szczególną uwagę poświęcają analizie SWOT, umożliwiającej zbadanie wnętrza organizacji oraz jej otoczenia konkurencyjnego.

Obowiązkowa lektura dla studenta, którego czeka zaliczenie przedmiotu "zarządzanie strategiczne". Książka jest świetna. W bardzo szczegółowy sposób opisuje mikro i makrootoczenie przedsiębiorstwa oraz metody wykorzystywane w analizie strategicznej, takie jak: metodę scenariuszową, macierz BCG, mapę grup strategicznych oraz inne.

Polecam!

joanna | 2012-11-24
Przeczytana: 19 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka napisana bardzo zrozumiałym językiem.

Lech Motta | 2016-03-17
Przeczytana: 25 maja 2016