Portret kobiety W opowiadaniach dziesięciu hiszpańskich autorek

Tłumaczenie: Małgorzata Kolankowska
Wydawnictwo: Biuro Literackie

Na zbiór opowiadań Portret kobiety w wyborze i tłumaczeniu Małgorzaty Kolankowskiej składa się osiemnaście miniatur literackich dziesięciu wybitnych hiszpańskich pisarek. Dzięki wielości stylów i różnorodności podejmowanych tematów czytelnik może odkryć kobiecą twarz hiszpańskiej kultury i literatury. Portret kobiety to nie tylko inteligenta rozrywka, ale także wgląd w to, co we współczesnej hiszpańskiej literaturze kobiecej najlepsze.

źródło opisu: http://www.poezjem.pl/tytul/437/Portret-kobiety/1/

źródło okładki: http://www.poezjem.pl/tytul/437/Portret-kobiety/1/