Skulduggery Pleasent

Cykl: Skulduggery Pleasant (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins
angielski
Genix

Skulduggery Pleasant; wise cracking detective, powerful magician, master of dirty tricks and burglary (in the name of the greater good, of course), oh yeah, and dead! Stephanie’s uncle Gordon is a writer of horror fiction. But when he dies and leaves her his estate, Stephanie learns that while he may have written horror, it certainly wasn’t fiction. Pursued by evil forces intent on...

Pursued by evil forces intent on recovering a mysterious key, Stephanie finds help from an unusual source – the wisecracking skeleton of a dead wizard.

When all hell breaks loose, it’s lucky for Skulduggery that he’s already dead. Though he’s about to discover that being a skeleton doesn’t stop you from being tortured, if the torturer is determined enough. And if there’s anything Skulduggery hates, it’s torture…

Will evil win the day? Will Stephanie and Skulduggery stop bickering long enough to stop it? One thing’s for sure: evil won’t know what’s hit it.

źródło opisu: http://www.skulduggerypleasant.co.uk/books/skulduggery-pleasant/

źródło okładki: http://www.skulduggerypleasant.co.uk/books/skulduggery-pleasant/

Klaudia Gorczyca | 2016-09-01
Na półkach: Przeczytane, 2016, PDF
Przeczytana: 01 września 2016

Okej, więc znalazłam tę książkę wczoraj w empiku, ale na szczęście dla mojego portfela, nie mieli 1 części. Więc w domu sięgnęłam po pdf. Okładki do mnie przemówiły! Nie wincie mnie!
Zaczęłam ją w pociągu i szczerze - jest to naprawdę przyjemna lektura, raczej kategorii młodzieżowej. Bez romansów, nie wiadomo czego. Porządna przygodówka z dużą ilością magii i akcji. Oczywiście fabuła nie jest jakaś szczególnie zawiła, ze względu na gatunek, ale ma sporo humoru i przypomniały mi się stare dobre czasy.
Zapewne przeczytam całą serię, bo hej! Potrzeba czasami coś lekkiego, co nie sprawia, że mamy ochotę rozsmarować swój mózg i godność na ścianie (jak PLL, które właśnie zaczęłam).

Genix | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, Inglisz

Zacząłem przygodę z serią od siódmej części, którą byłem zachwycony, tutaj również całkowicie mnie wciągnęła fabuła i od razu sięgnąłem po kolejną; polecam, jednak proponuję mieć jakiś zasób słownictwa, również świetna okazja do nauki języka.

Pyro | 2017-06-03
samohood | 2017-05-12