Zioła w chorobach kobiecych

Frauenkrankheiten
8320016703
zdrowie, medycyna
Athoualia

Gdy corocznie planuję wyprawę, aby z czystych łąk i zboczy zbierać krwawnik i dziurawiec, myślę za każdym razem o słowach księdza Sebastiana Kneippa. Zwracał on uwagę na wybitne działanie lecznicze krwawnika u dziewcząt i kobiet, mówiąc: "Wiele niepowodzeń leczniczych u kobiet mogłoby być oszczędzone, gdyby tylko sięgnęły po filiżankę krwawnika". Myślę, że w rzeczywistości tak niewiele kobiet...

Myślę, że w rzeczywistości tak niewiele kobiet sięga po krwawnik, a przecież często mógłby im pomóc.

W książce zebrana jest cała wiedza Marii Treben o zastosowaniu ziół w chorobach kobiecych.

źródło opisu: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1992

źródło okładki: Autorski