Opowieści Szeherezady

źródło okładki: google

Jale | 2016-07-03
Na półkach: Usunięte, Przeczytane
Przeczytana: 03 lipca 2016

Trochę bezcelowa i zdecydowanie pretensjonalna zabawa piórem, wystawiająca na próbę czytelniczą cierpliwość. Jej początek niby nie sugeruje żadnych specjalnych ekscesów, obiecując raczej coś w rodzaju okraszonej fantastyką bajędy, będącej formą krajowego, odczuwalnie biednego realizmu magicznego. Oto bowiem w szczerym polu psuje się pociąg i duża grupa pasażerów postanawia za radą konduktora udać się pieszo do następnej stacji. Po drodze jednak błądzą, gubią kolejowy tor i... cóż... przez kolejne 120 stron (ze 135) autor usiłuje zabawić czytelnika puściutkimi, niekiedy dowcipnymi, niekiedy filozoficznymi, a niekiedy po prostu głupimi dialogami, dorzucając do tego snute przez pasażerów, najczęściej kompletnie pozbawione sensu opowiastki oraz przemyślenia głównego bohatera, który a to jest aresztowany przez jakiegoś brodatego typa, a to jest uwalniany.

Blisko końca książeczki opowieść zostaje w losowym momencie ucięta stwierdzeniem bohatera, że w sumie podróży to nie było, bo to...

Marek Nowowiejski | 2016-07-05
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam