Kłopoty ze spadkiem

Wydawnictwo: Mozaika

Czyta: Roch Siemianowski 5CD. Akcja powieści rozgrywa się w Komorowie pod Warszawą. śledztwo w sprawie kilku morderstw, dokonywanych w willi profesora Bożęckiego, związanych z tajemniczym spadkiem...

Edyta Zawiła | 2016-05-03
Przeczytana: 03 maja 2016

Zlot rodzinnej menażerii za sprawą anonsu prasowego:
"...PRAGNĄC ZAŁATWIĆ OSTATECZNIE SWOJE SPRAWY
RODZINNE PROSZĘ WSZYSTKICH MOICH KREWNYCH,
ABY MI WYBACZYLI DAWNE DZIWACTWA I W DNIU MOICH
URODZIN A ZARAZEM IMIENIN, CZYLI SZÓSTEGO MAJA, ZECHCIELI PRZYBYĆ DO MNIE.
JAN BORZĘCKI..."
W dniu swoich imienin a zarazem siedemdziesiątej rocznicy urodzin Jan Borzęcki zdziwaczały profesor - wynalazca ujrzał przy swym stole dwanaście osób : Kazimierz Marski jego najbliższy współpracownik, Elżbieta Przybysz i Magdalena Dolańska, siostry przyrodnie wraz ze swymi latoroślami czy progeniturą: Witold Przybysz, atrakcyjny mężczyzna, impulsywny i odważny,niejedna kobieta zapatrzy się na niego, Tytus i Wawrzyniec Dolańscy, bracia płochliwi i strachliwi oraz córka Lidia Popielska, dwukrotna rozwódka, wciąż atrakcyjna i parol na kogoś chętnie zarzuci.
Ludwik Borzęcki, bratanek profesora, zdradza żonę, chciwość to powinno być jego drugie imię, i jego małżonka Irena, atrakcyjna, cicha, Julia Dosiewicz,...

Usul | 2014-07-01
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Czytałem pewnie lepsze kryminały i pewnie jeszcze lepsze przeczytam. Ale czytałem też zdecydowanie dużo gorsze. Książka napisana przyjemnym lekkim językiem, łatwa w czytaniu, z ciekawie zarysowanymi postaciami i - jak na kryminał przystało - mało przewidywalnym zakończeniem

madzia_lena | 2013-02-02
Przeczytana: 27 marca 2012

Lekki, łatwy i przyjemny kryminał. Wpadł mi w rękę przypadkowo.
Czyta się szybko, akcja trwa non-stop. Co chwila wychodzą na jaw nowe fakty.
Dobra lektura na szare, ponure dni z lekką nutką ironii.

książek: 2032
Basia Siedlecka | 2013-03-01
Przeczytana: 01 marca 2013

Szalenie mi się spodobał ten kryminał. Uwielbiam taki starodawny styl. Zero przemocy, udziwnień, tylko sama istota, czyli świetna intryga. Polecam

wasilewicz | 2016-05-21
Aurora | 2016-05-19