Skrzydła

Tłumaczenie: Magdalena Rolińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wszystko dla Pań". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Wings
pilot, miłość, rozstanie

Inne wydania

Cassie O Malley od dziecka marzy o lataniu. Jej ojciec, który po powrocie z wojny założył w 1919 roku lotniczą firmę przewozową, uważa jednak, że miejsce kobiety jest w domu. Tylko współpracownik O Malleya, Nick Galvin, rozumie Cassie i po kryjomu uczy ją pilotażu. z czasem serdeczna przyjaźń przeradza się w miłość, ale drogi Cassie i Nicka muszą się rozejść... Okładka: twarda, Rok wydania: 1999,

katarzynka91 | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

"Podniebna" powieść o marzeniach i ich spełnianiu mimo wszystko...

Pat walczył w siłach powietrznych w czasie I wojny światowej. Latanie było jego życiem, dlatego po zakończeniu wojny, kupił kawałek ziemi i przeniósł się wraz z żoną do miejca, gdzie założył własne lotnisko. Z czasem jego firma stawała się coraz lepiej prosperującym przedsiębiorstwem, a Pat wraz z żoną Ooną mieli gromadkę dzieci. Gdy urodziła im się czwarta córka, Pat stracił już nadzieję, że będzie miał syna, który przejmie jego pasję do latania i firmę. Jednak los się do nich uśmiechnął i urodził się też Chris.

Kiedy dzieci dorastały na lotnisku pomagał Nick - przyjaciel Pata z frontu, którego Pat przyjął do siebie po wojnie, dał prace i dom. Pat jest dobrym ojcem, ale jest konserwatystą i nie potrafi zrozumieć że najmłodsza z jego córek - Cassie - tak interesuje się samolotami, lataniem, według niego, to nie jest zajęcie dla kobiet. On widzi nadzieję w Chrisie, który tak naprawdę nie czuje tej pasji.

Cassie...

Judyta | 2015-03-27
Przeczytana: 26 marca 2015

Pomysł na książkę to autorka może i miała, ale zabrakło jej weny, żeby rozwinąć to w coś ciekawego. Warta przeczytania jest 1/4 całości, pozostała część to "pieśni pochwalne" na temat bohaterów. Ile można czytać o tym, że ktoś jest najpiękniejszy, najprzystojniejszy, najlepszy, najzdolniejszy itp. Aż mdli od tych zachwytów. Wiele osób na pewno się ze mną nie zgodzi, ale to jest tylko i wyłącznie moje odczucie na temat tej książki.

Sabinka | 2010-10-09
Na półkach: Z biblioteki, 2010, Przeczytane
Przeczytana: 08 października 2010

Danielle Steel to jedna z moich ulubionych " romanso - pisarek ". Jeśli potrzebuje odskoczni od życia codziennego sięgam właśnie po jej książki, wiedząc,że mój nastrój ulegnie poprawie.
"Skrzydła" czytałam po raz drugi. Pierwszy raz był dawno temu,dlatego chętnie odświeżyłam tę powieść:O)
Sama książka przewidywalna, ale czasem mnie właśnie takich historii potrzeba, mój organizm i mózg tego potrzebuje :) i się dopomina :) taki typowy relaks przy książce.

Książka opisuje życie Cassie, która marzy o lataniu. Jej ojciec - właściciel lotniska , uważa jednak ,ze miejsce kobiet jest w domu, przy mężu i gromadzie dzieci. Cassie jednak nie rezygnuje z marzeń, pomaga jej w tym Nick, przyjaciel i współpracownik ojca, który uczy ją potajemnie latać . Przyjaźń między nimi przeradza się w wielką miłość , choć oboje ukrywają i trzymają swe uczucia na wodzy.
W końcu Nick powiadamia ojca Cass, że jest ona najlepszym pilotem jakiego widział, dla Pata jest to szok , z który czasem przeradza się w...

Rose92 | 2014-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2014

Niesamowita książka. Polubiłam główną bohaterkę od razu, jak również jej rodzinę i przyjaciół. Opowieść o prawdziwej i silnej miłości, o miłości do samolotów. Nie wiem jak innych, ale mnie historia ujęła już od pierwszej strony. Jak zwykle książki Danielle Steel są wartościowe oraz głęboko chwytają czytelnika za serce. Pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety.

betina360 | 2012-12-12
Na półkach: Przeczytane, Steel
Przeczytana: 12 grudnia 2012

Cassie i Nick.Taka milosc zadko sie zdarza lecz ta jak widac pokonala wszystkie przeszkody.Bardzo wciagajaca i mila lektura.Takie mile oderwanie sie od szarej rzeczywistosci.

wrublik7 | 2013-11-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2012
Przeczytana: 25 maja 2012

książka z polotem, pozytywna ciepła dodająca nadziei i jak zwykle wyciskająca łzy Steel :)

Lena | 2016-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Nie jestem fanką tego typu literatury, ale od czasu do czasu ... czemu nie? :) Prosta, trochę wyidealizowana rzeczywistość, "miękkie" zarysy postaci - to fakty. Nie znaczy to jednak, że książka nie jest czytalna. Powiem więcej fabuła, choć przewidywalna do pewnego stopnia, nawet wciąga pod koniec. Jak dla mnie, taka literatura w małych dawkach bywa znośna a nawet przyjemna. Jeżeli potrzeba czegoś łagodnego, lekko wzruszającego, prostego - to może to być dobry wybór.

Bogna | 2012-10-06
Przeczytana: 07 września 2012

Nie jestem wielką fanką Danielle Steel ale ta książka bardzo mi się podobała. Śmiałam się i wzruszałam w najbardziej nieoczekiwanych miejscach i sytuacjach (w pracy, w autobusie) i nie przejmowałam się, że inni na mnie patrzą bo historia Cassy i Nicka pochłonęła mnie do reszty i czytając ją nic innego nie było ważne. Polecam

zjemcichleb | 2012-08-08

Jedna z najwspanialszych książek jaką kiedykolwiek przeczytałam. Jak napisała jedna z czytelniczek powyżej, książka jest dość przewidywalna, ale właśnie czegoś takiego czasami potrzebujemy, żeby oderwać się od rzeczywistości. Polecał całym sercem tę książkę na oderwanie się od ziemi choć na chwilkę ;-)

Monika | 2013-06-17

Powieść 34