Skrzydła

Wydawnictwo: Amber
Wings
pilot, miłość, rozstanie
literatura piękna

Cassie O Malley od dziecka marzy o lataniu. Jej ojciec, który po powrocie z wojny założył w 1919 roku lotniczą firmę przewozową, uważa jednak, że miejsce kobiety jest w domu. Tylko współpracownik O Malleya, Nick Galvin, rozumie Cassie i po kryjomu uczy ją pilotażu. z czasem serdeczna przyjaźń przeradza się w miłość, ale drogi Cassie i Nicka muszą się rozejść... Okładka: twarda, Rok wydania: 1999,

źródło opisu: opis okładkowy

Lena | 2016-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Nie jestem fanką tego typu literatury, ale od czasu do czasu ... czemu nie? :) Prosta, trochę wyidealizowana rzeczywistość, "miękkie" zarysy postaci - to fakty. Nie znaczy to jednak, że książka nie jest czytalna. Powiem więcej fabuła, choć przewidywalna do pewnego stopnia, nawet wciąga pod koniec. Jak dla mnie, taka literatura w małych dawkach bywa znośna a nawet przyjemna. Jeżeli potrzeba czegoś łagodnego, lekko wzruszającego, prostego - to może to być dobry wybór.

Judyta | 2015-03-27
Przeczytana: 26 marca 2015

Pomysł na książkę to autorka może i miała, ale zabrakło jej weny, żeby rozwinąć to w coś ciekawego. Warta przeczytania jest 1/4 całości, pozostała część to "pieśni pochwalne" na temat bohaterów. Ile można czytać o tym, że ktoś jest najpiękniejszy, najprzystojniejszy, najlepszy, najzdolniejszy itp. Aż mdli od tych zachwytów. Wiele osób na pewno się ze mną nie zgodzi, ale to jest tylko i wyłącznie moje odczucie na temat tej książki.

Patryk | 2014-05-06
Przeczytana: kwiecień 2014

Wciągająca fabuła.

katarzynka91 | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

"Podniebna" powieść o marzeniach i ich spełnianiu mimo wszystko...

Pat walczył w siłach powietrznych w czasie I wojny światowej. Latanie było jego życiem, dlatego po zakończeniu wojny, kupił kawałek ziemi i przeniósł się wraz z żoną do miejca, gdzie założył własne lotnisko. Z czasem jego firma stawała się coraz lepiej prosperującym przedsiębiorstwem, a Pat wraz z żoną Ooną mieli gromadkę dzieci. Gdy urodziła im się czwarta córka, Pat stracił już nadzieję, że będzie miał syna, który przejmie jego pasję do latania i firmę. Jednak los się do nich uśmiechnął i urodził się też Chris.

Kiedy dzieci dorastały na lotnisku pomagał Nick - przyjaciel Pata z frontu, którego Pat przyjął do siebie po wojnie, dał prace i dom. Pat jest dobrym ojcem, ale jest konserwatystą i nie potrafi zrozumieć że najmłodsza z jego córek - Cassie - tak interesuje się samolotami, lataniem, według niego, to nie jest zajęcie dla kobiet. On widzi nadzieję w Chrisie, który tak naprawdę nie czuje tej pasji.

Cassie...

Rose92 | 2014-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2014

Niesamowita książka. Polubiłam główną bohaterkę od razu, jak również jej rodzinę i przyjaciół. Opowieść o prawdziwej i silnej miłości, o miłości do samolotów. Nie wiem jak innych, ale mnie historia ujęła już od pierwszej strony. Jak zwykle książki Danielle Steel są wartościowe oraz głęboko chwytają czytelnika za serce. Pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety.

Martyna9476 | 2014-01-28

Uwielbiam ta książkę. Jest idealna. Nie można nudzić się podczas jej czytania. Polecam ją z czystym sumieniem. Dodatkowo dostałam dzięki niej 5 z wypracowania.

wrublik7 | 2013-11-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2012
Przeczytana: 25 maja 2012

książka z polotem, pozytywna ciepła dodająca nadziei i jak zwykle wyciskająca łzy Steel :)

Monika | 2013-06-17

Powieść 34
WINGS

jedna z najlepszych DS

betina360 | 2012-12-12
Na półkach: Przeczytane, Steel
Przeczytana: 12 grudnia 2012

Cassie i Nick.Taka milosc zadko sie zdarza lecz ta jak widac pokonala wszystkie przeszkody.Bardzo wciagajaca i mila lektura.Takie mile oderwanie sie od szarej rzeczywistosci.

Bogna | 2012-10-06
Przeczytana: 07 września 2012

Nie jestem wielką fanką Danielle Steel ale ta książka bardzo mi się podobała. Śmiałam się i wzruszałam w najbardziej nieoczekiwanych miejscach i sytuacjach (w pracy, w autobusie) i nie przejmowałam się, że inni na mnie patrzą bo historia Cassy i Nicka pochłonęła mnie do reszty i czytając ją nic innego nie było ważne. Polecam