World War Hulk

7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
World War Hulk
komiksy
angielski

After being exiled into space by Earth's heroes, The Hulk has returned, and he's not alone! The Green Goliath leads his own army against Iron Man, the Avengers, the Fantastic Four and more in this smashing epic by Greg Pak and John Romita Jr.!

źródło opisu: http://marvel.com

źródło okładki: https://www.amazon.co.uk/

yodapl | 2017-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2017

Ta opinia dotyczy dwóch publikacji, a mianowicie „Planet Hulk Omnibus” oraz „World War Hulk” autorstwa Grega Paka oraz szeregu rysowników na czele z Carlo Pagulayanem i Johnem Romitą Jr. Postanowiłem podzielić się łączną opinią na temat obu wydań, gdyż są one w zasadzie jednym wielkim story arkiem, który w latach 2006-2007 definiował postać Hulka.
Postać Hulka nie jest zbyt wdzięcznym materiałem dla scenarzysty. Motyw doktora Jekylla i pana Hyde’a został już dosłownie przeorany przez dekady wewnętrznej walki Bruce’a Bannera z jego zielonym alter ego, a w zasadzie pomijając ten wątek, Hulk zdaje się nie dawać twórcom większego pola do popisu. Przez lata był za to używany jako mięśniak, który gdy trzeba wspierał Avengers, a innego razu sam stanowił dla nich problem tocząc odwieczny bój między personami bohatera i potwora. Niezależnie od obranej strony, wiadomym było, że Hulk wrzeszczy, miażdży i robi zadymę, a Banner po wszystkim ma moralnego kaca; a jednak, mimo tego, że Hulk jest...

bartix3 | 2017-10-02
Na półkach: Przeczytane, Komiksy