Ratownicy Pasja Zwyciestwo

Wydawnictwo: Wydawnictwo Cinematix studio
Ratownicy Pasja Zwyciestwo
9788394194604
garfild125

"Zawsze idziemy po żywego" - to motto najnowszej, trzeciej już książki duetu Baca- Pogorzelska&Jodłowski "Ratownicy. Pasja zwycięstwa" w ramach cyklu "Górnictwo2_0". Jest to kolejna, po "Drugim życiu kopalń" (2013) i "Babskiej szychcie" (2014), publikacja tego duetu w wersji polsko-angielskiej. Patronami medialnymi są "Dziennik Zachodni" i portal Wysokie Napięcie. Tym razem bohaterami...

Tym razem bohaterami książki Karoliny Bacy-Pogorzelskiej i Tomasza Jodłowskiego są ratownicy górniczy – zarówno emerytowani, jak i pracujący do dziś. Są tu historie straszne, ale i śmieszne, zakończone szczęśliwie i te bez happy endu.

"Jak przez ponad sto lat rozwinęło się ratownictwo górnicze w Polsce? Jak swoją pracę wykonywali ratownicy cztery dekady temu? Jak wykonują ją dzisiaj? Czy można ratować kogoś, kto nie wie nawet, że jest ratowany? Dlaczego i kiedy ratownicy wspierają strażaków? Do czego używali silnika samolotu odrzutowego? Czy w ratowniczej komorze ćwiczeń można się zgubić? Kto zapłaci za akcję ratowania psa ze studni nad morzem, do której ze Śląska wzywa się ratowników górniczych? I czy za nieposłuchanie dowódcy akcji grozi kara? Dlaczego ratownicy nawet po najbardziej traumatycznych przeżyciach powracają do zawodu? Kim w akcji są »topielce« i »wisielce«? Czy kradzież pochłaniacza może wyjść na dobre?”.

źródło opisu: wydawnictwo cinematix rok wydania 2015

źródło okładki: http://www.empik.com/ratownicy-pasja-zwyciestwa-ba...»