Sezonowe wyjazdy zarobkowe Polaków do Niemiec

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
historyczna

Książka przedstawia w wielu aspektach wyjazdy zarobkowe Polaków do pracy w rolnictwie niemieckim. Autorka prowadziła badania empiryczne na 240 pracownikach sezonowych w latach 1999-2000, ukierunkowane na analizę kosztów i korzyści w wymiarze mikro: migranta i jego rodziny. Końcowe wnioski z analizy ujęte zostały w próbie bilansu kosztów i korzyści nie tylko w odniesieniu do pracownika sezonowego, ale także jego pracodawcy, tak polskiego, jak i niemieckiego.