Bruszczewski zespół osadniczy we wczesnym średniowieczu

Wydawnictwo: Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
historyczna

Monografia Michała Brzostowicza łączy w sobie cenną publikację źródeł z wynikami studium przemian osadniczych, społeczno gospodarczych i kulturowych, wyróżniających mikroregion Bruszczewa w okresie plemiennym w VI X wieku, jak również po przewrocie państwowym w X XIII wieku. Autor daje oryginalną próbę modelowego ujęcia zachodzących we wczesnym średniowieczu procesów historycznych, reprezentatywnych, jak świadczą dotychczasowe badania dla południowej Wielkopolski. Książka wzbogaca w istotny sposób naszą wiedzę o plemiennych i wczesnopiastowskich dziejach państwa polskiego. Na podstawie recenzji wydawniczej Lecha Leciejewicza.

Waww | 2016-02-22
Homo_Mediaevalis | 2014-02-28