Skradziona kolekcja : scenopis na podstawie powieści J. Chmielewskiej "Upiorny legat"

Seria: Sfilmowane opowieści Joanny Chmielewskiej
Wydawnictwo: Interart
Jonia Rogue

Książka składa się z dwóch części: pierwszą stanowi scenariusz filmu "Skradziona kolekcja" wraz z opowiadaniem na temat kompletnej zmiany i przekształcenia scenariusza w coś zupełnie niepodobnego do książki na podstawie której powstawał scenariusz, druga część to powieść "Upiorny legat" - czyli książka zupełnie niepodobna do scenariusza. Tekst powieści pt. : Upiorny legat - wg ed. "Polski Dom...

Tekst powieści pt. : Upiorny legat - wg ed. "Polski Dom Wydawniczy" 1989. Zawiera fotosy z filmu.

źródło opisu: własne

źródło okładki: własny skan

Jonia Rogue | 2016-07-02
Na półkach: 🎬 Ekranizacje
Przeczytana: 14 października 2015

Osobiście bardzo lubię film "Skradziona kolekcja". Książka zawiera nie tylko scenariusz filmu, ale również tekst "Upiornego legata" i najciekawszą część o tym jakie perypetie miała pani Chmielewska z ekranizacją swojej książki. Ogólnie mówiąc kręcenie filmów w czasach reglamentacji rynkowej należy porównać do orki na ugorze. Cud, że cokolwiek powstawało. Przeczytawszy tą książkę, nie dziwię się czemu film jest kompletnie inny niż książka. Polecam. Wiem, że ta książka posiada również inne wydanie. mam nadzieję, że ktoś ma do niego dostęp i wstawi na "Lubimy czytać".

Madziulla82 | 2017-06-21
Aured | 2017-06-17