Yerp

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
fantastyka, humor
komiksy
Wkp

Nieograniczona niczym wyobraźnia Piotra Nowackiego znowu w natarciu. Po Moe i Om nadeszła pora na kolejną niesamowitą wizję artystyczną członka kolektywu Pokembry. Yerp to szaleństwo, fantazja i zabawa. To też pędząca do przodu akcja i moc zaskakujących pomysłów. To w końcu komiks, którym zachwycą się nie tylko ci młodsi, ale i ci starsi. Ta fantastyczna opowieść o dość specyficznym...

Ta fantastyczna opowieść o dość specyficznym kosmicie, który ląduje na bliżej nieokreślonej planecie, to gwarantowany uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców. Ten pozbawiony słów album jest uniwersalną historia, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli czytasz te słowa i jeszcze nie masz Yerpa Piotra Nowackiego, to musisz być bardzo smutnym człowiekiem.

Albo równie smutnym kosmitą.

źródło opisu: Pokembry, 2016

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/

Wkp | 2016-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2016

MAŁY KOSMITA

Najnowsze dzieło Piotra Nowackiego, autora takich komiksów, jak „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, „Moe” i „Om”, to kolejny popis familijnej opowieści graficznej, w której każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. To także po raz kolejny emocjonujący album, tym razem utrzymany w klimacie „Małego księcia” przepuszczonego przez absurdalny, cartoonowy filtr.

Poznajcie Yerpa, niebieskoskórego kosmitę, który zabierze Was w szaloną podróż po obcym świecie! Niewielkie kuliste coś przemierza przestrzeń kosmiczną, by wreszcie wylądować na nieokreślonej planecie. A właściwie nie tyle wylądować, co uderzyć w nią ze znaczną siłą. Owo coś pozostaje w wybitej dziurze, dziura natomiast zasypana zostaje przez psopodobne stworzenie, by jakiś czas potem wyrosło z niej coś na kształt kwiatu, z którego wyłania się Yrep. Kielich owego kwiatu staje się od teraz statkiem, którym Yerp przemierzać będzie planetę zamieszkaną przez lubiące lizaki smoki, rycerzy, a nawet inteligentne,...

Isil | 2016-07-02
Na półkach: Przeczytane, Komiks