Zarys historii Kościołów chrześcijańskich

Wydawnictwo: StudioEMKA
historyczna

Książka w zamyśle autora ma spełniać konkretne cele: zainteresować czytelnika historią, zachęcić do sięgnięcia do pozycji wymienionych w bibliografii w celu pogłębienia wiedzy, a także nakłonić do refleksji nad historią i dniem dzisiejszym Kościołów chrześcijańskich. Całość została podzielona na cztery części obejmujące pierwsze wieki chrześcijaństwa, średniowiecze z odniesieniem do starożytności, czasy nowożytne i najnowsze. Całości dopełniają informacje o tytułach papieskich, opis elementów symboliki chrześcijaństwa, słownik wybranych pojęć i terminów historii Kościołów, chronologiczny wykaz soborów powszechnych i papieży oraz teksty źródłowe.

sebastyankk | 2016-09-11
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać