historyczna

Dokładnie tysiąc lat po pamiętnej pielgrzymce cesarza Ottona III do Gniezna i towarzyszących jej spotkaniach i wydarzeniach historycy podjęli próbę podsumowania naszej aktualnej wiedzy o tych niezwykle ważnych, brzemiennych w skutki dniach gnieźnieńskich z marca 1000 roku. W tradycji polskiej pamięć o tych dniach trwa nieprzerwanie przez tysiąclecie. Łączy się wraz z datą chrztu 966 roku z pamięcią o początkach Polski i jej królestwa., Polski świetnej i niezależnej w rodzinie państw chrześcijańskich, w kręgu cywilizacyjnym Europy. Prof.Jerzy Kłoczowski.

wyro52 | 2014-11-01
tokinie | 2014-09-27