Bliźniaczka

Wydawnictwo: Witanet
9788365482075
emindflow

Kasia i Ewa urodziły się jako bliźniaczki. Przez osiem lat dzieliły każdą chwilę życia, aż do dnia, w którym ktoś zamordował Ewę pod oknami ich domu. Kasia podobno coś widziała, tak uważała policja. Tyle, że ona nic nie pamięta. Dwadzieścia cztery lata później Katarzyna, dla przyjaciół Kat, nie przypomina normalnej kobiety, źle sypia, ma problemy z kontrolowaniem gniewu, dostaje wyrok w zawieszeniu za pobicie. Sędzia nakazuje jej udział w psychoterapii. Właśnie wtedy rozpoczyna się seria zbrodni. Jeden po drugim giną uczestnicy terapii, ludzie którzy właśnie zaczynali bolesną podróż we własną przeszłość. Ktoś rozsyła e-maile z informacją, że Kat będzie następna. I że poniesie karę za to, co zrobiła. Policja jest bezsilna, zaleca jedynie ostrożność. Kat nie chce czekać bezczynnie, aż morderca zrobi ruch. Postanawia dotrzeć do akt morderstwa siostry. Czy to w nich kryje się odpowiedź na pytanie dlaczego ktoś ją prześladuje? A może chodzi o coś zupełnie innego?

źródło opisu: http://www.witanet.net/blizniaczka/

źródło okładki: http://www.witanet.net/blizniaczka/

aleksnadra | 2016-11-24

Dominika Dudziak z łatwością manipuluje uczuciami czytelnika. Zaskakuje trudnymi sytuacjami i wydarzeniami, by za chwilę kompletnie zszokować i pobudzić ciekawość jeszcze bardziej.

więcej na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2016/11/blizniaczka-dominika-dudziak.html

ejotek | 2016-10-05
Przeczytana: październik 2016

Dużą uwagę debiutantka poświęciła pracy policji oraz sesjom psychologicznym, choć na końcu książki zastrzegła, że książka ma dostarczyć nam rozrywki i część opisanych w niej procedur policyjnych została wymyślona. Ten fakt odkryłam dopiero po zakończeniu lektury i stwierdziłam wtedy, że zupełnie mi to nie przeszkadza. Jest to bowiem świetnie napisany kryminał, który został oparty na ciekawej i bardzo nietypowej fabule. Zderzenie poszczególnych wątków zostało w niezwykły sposób połączone a liczne niespodzianki, które przygotowała dla nas autorka wprawiają w nastrój oczekiwania.

Akcja z każdą stroną nabiera tempa, pojawiają się nowe informacje, wielokrotnie można poczuć się zaskoczonym i zaintrygowanym. Obraz seryjnego mordercy, który sobie stworzyłam był kilka razy burzony, gdyż bohaterowie udowadniali, że to nie jest dobry trop... A ja chwilami ślepo podążałam za ich tokiem myślenia... Niesłusznie! Każdy czytelnik powinien sam tworzyć swoją teorię i nie dawać się wyprowadzać w...

Muminka | 2017-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 września 2017

dziwi mnie, że ten thriller wyszedł spod pióra polskiej autorki, a nie karen Slaughter czy Joy Fielding.
Bohaterką jst Kasia, której siostra bliźniaczka padła ofiarą szaleńca w wieku 8 lat. Poczucie winy towarzyszy Kasi codziennie, bo policja ustaliła, że Ewa szukała ich kotka, że tak włąściwie morderca polował na wyszczekaną Kasię i dopadł niewłaściwe dziecko.
Po latach Kasia zapisuje się do grupy terapeutycnej dr Lenc, której uczestnicy byli świadkami zbrodni na swoich najbliższych, albo stracili kogoś wyjątkowego. Jej koszmar chyba nigdy się nie kończy, bo wśród grupy zaczyna grasować seryjny morderca. Giną osoby z otoczenia Kasi, czuje się zaszczuta, nie ma dla niej ucieczki przed traumą sprzed lat.
Mimo włąsnych przeżyć, Kasia wspiera przyjaciółkę Delano, odbiera ze szkoły jej córkę Sarę, stawia czoło jej małoletnim prześladowczyniom. Delano ma problemy z facetami, czasem idzie w tango, zaniedbując dziecko.
Do grupy należy baletmistrz Wiktor, prywatnie przyjaciel Kasi,...

Luiza Kyrcz | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Super!Tak jednym słowem mogę napisać. Pełen humoru thriller. Zabawne teksty, które śmiało można cytować. Do tego zaskakujące zakończenie, czyli to co czytelnik thrillera lubi najbardziej.😉

Monika Marciniak | 2018-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2018