A jak ja urosnę

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
youstyna

A jak ja urosnę I już duży będę, To wezmę książeczkę, W kąciku usiądę, I będę przewracał Po jednej karteczce, I wszystko wyczytam, Co tylko w książeczce! (?) Któż nie pamięta z dzieciństwa pięknych wierszyków Marii Konopnickiej, natchnionych polską przyrodą, obyczajami i tradycjami ludowymi. Kogo nie wzruszały poranne śpiewy skowronka, złoty żuczek wygrzewający się w słońcu, pszczółki...

A jak ja urosnę

I już duży będę,

To wezmę książeczkę,

W kąciku usiądę,

I będę przewracał

Po jednej karteczce,

I wszystko wyczytam,

Co tylko w książeczce! (?)

Któż nie pamięta z dzieciństwa pięknych wierszyków Marii Konopnickiej, natchnionych polską przyrodą, obyczajami i tradycjami ludowymi. Kogo nie wzruszały poranne śpiewy skowronka, złoty żuczek wygrzewający się w słońcu, pszczółki uwijające się nad łączką czy gąski skubiące świeżą trawę albo kukułka szukająca sobie gniazda oraz mrówki idące zwartym szykiem i odpierające ataki bąków.

Przeczytajmy zatem naszym dzieciom tę książeczkę, bez której byłyby uboższe nasze wspomnienia.

źródło opisu: https://bonito.pl/k-90218671-a-jak-ja-urosne

źródło okładki: https://bonito.pl/k-90218671-a-jak-ja-urosne