Wojsko Polskie w ZSRR w 1943 roku wobec powstającego systemu władzy

Wydawnictwo: Neriton
historyczna

Praca podejmuje próbę spojrzenia na kształtowanie się i funkcjonowanie Wojska Polskiego przez pryzmat polityki ZSRR i komunistów polskich. Z tej perspektywy oceniono działania bojowe i wykonanie zadań związanych z odbudową kraju, rozminowywaniem, ochroną obiektów przemysłowych. Wojsko wykorzystywanie było także przez władze jako aparat wykonawczy swoich decyzji, m.in. przeprowadzenia reformy rolnej, odbierania świadczeń aprowizacyjnych od chłopów, działań przeciwko podziemiu niepodległościowemu.

źródło opisu: www.neriton.apnet.pl

Pearon | 2014-09-23