Samorząd gminny w Polsce. Czynniki determinujące rozwój lokalny. Wybrane problemy

Wydawnictwo: Difin
9788380852068
biznes, finanse
youstyna

Książka jest wynikiem aktywności badawczej pracowników Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz doktorantów i pracowników innych uczelni współpracujących z tym Wydziałem. Autorów łączą wspólne zainteresowania badawcze koncentrujące się wokół poszukiwania nowych modeli racjonalnego zarządzania w sektorze publicznym. Monografia ma wymiar ponadlokalny, mimo że odnosi się do samorządów gminnych. Poruszane problemy cechuje interdyscyplinarność wyrażająca się w budowaniu opisu badanej rzeczywistości z różnych perspektyw badawczych. Poszczególne części opracowania obejmują zagadnienia zarówno z obszaru prawa wyborczego i zarządzania finansami, jak również problematykę zjawisk patologicznych w funkcjonowaniu jednostek organizacyjnych wykonujących zadania samorządów gminnych.

Książka zainteresuje studentów oraz działaczy samorządowych, a także decydentów i osoby mające wpływ na kształtowanie prawnego modelu samorządu gminnego.

źródło opisu: https://www.gandalf.com.pl/b/samorzad-gminny-w-polsce/

źródło okładki: https://www.gandalf.com.pl/b/samorzad-gminny-w-polsce/