Szkolny słownik literatury polskiej XX wieku

Seria: Słowniki Szkolne
Wydawnictwo: Videograf II
837183067X
Naira

Prezentowany słownik stanowi podręczną, szkolną syntezę XX-wiecznej literatury polskiej. Podzielony jest na trzy działy, według wyróżnianych w tym okresie epok literackich. Znajdują się w nim hasła ogólne, przekrojowe, monograficzne oraz interpretacyjne. Słownik adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Nie ma on charakteru bryku ani ściągi, jest natomiast dobrym źródłem do poglębionego przygotowania się do egzaminów maturalnych i na studia.

źródło opisu: Videograf II, 2001

źródło okładki: Zdjęcie autorskie